smímač hladiny vody



host - 220.18 (?)
29.3.2020 20:22

Dlouho jsem přemýšlel, jak měřit výšku hladiny vody v našem vrtu.
Pročítal jsem i zdejší rady, ale vzhledem k malému prostoru nejde výšku měřit ani provázkem.
Nakonec jsem narazil na digitální hladinoměr. Dá se s ním měřit hladina i ve vrtech a to do hloubky až 40m, nebo 70m (podle typu sondy) a to s přesností 10cm.
Já jsem spokojen. Třeba pomůže dalším, jako mě. :-)

Pavel S.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.76 (?), 19.3.2013 6:37

Popište blíže váš systém. Napájení, sondy... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.18 (?), 30.6.2010 10:20

Hladinu vody ve studni měřím laserovým měřičem vzdáleností (Leica Disto) přes větrací trubku v deklu studny. Postup měření: když chci vědět kolik je vody, sundám klobouček z větrací trubky, na hranu trubky přiložím laserový měřák a zmáčknu tlačítko pro měření. Na displeji se objeví číslo, které představuje vzdálenost hladiny od hrany trubky. Výšku hladiny ode dna je třeba dopočítat podle dříve změřené hloubky studny. Je to laciné měření, ale jen pro majitele laserového měřáku. Zdraví Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.37 (?), 15.3.2013 16:59

Napada me zapojit Arduino + ultrazvukovy meric vzdalenosti. Naklady cca 30USD. Zdravim OnD

Distance Sensing With Ultrasonic Sensor and Arduino

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 26.12.2012 17:09

A nebo použít odpadní plastovou trubku na kterou venku přidělám jazýčové relé a do trubky dám magnet v plováku.Trubku neuzavírat ani nahoře ani dole a ponořit do studny.Rozteč a počet jazýčkovejch relátek je možno volit dle potřeby.Napájet třeba trafem od zvonku.Nahoře udělat pásek ledek jako signalizaci.Jak prosté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.2 (?), 26.12.2012 18:07

Prosté je to na první pohled. Na druhý pohled už tak ne. Bude se muset vyhodnocovat, které relé je sepnuté, tedy odpovídající n-žilový kabel. Spoje kabelu a jazýčků musí být dokonale izolované, jinak zafunguje nepřítel Galvani a dráty za krátkou dobu sežere. Etc. etc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 26.12.2012 18:38
Nepřítel Galvani funguje u všech zapojení ve vodě.Tady šlo o námět.Dílenské provedení je každém dle možností.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.167 (?), 27.12.2012 8:24

Tato elektrohejbátka by mohla být umístěna i mimo hladinu vody v papřičné vzdálenosti, pokud by byla možnost umístit tam plovák a pohyb hladiny snímat na opačném konci jednoduchého kladkostroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.37 (?), 17.5.2013 9:01

Ze zvedavosti jsem prakticky vyzkousel pouzit ultrazvukovy dalkomer ve studni a funguje to, tedy meri vysku hladiny.

Inspiroval jsem se zde.

OnD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.1 (?), 15.6.2018 15:38

Resil jsme neco podobneho, snimani hladiny do studny, aby cerpadlo neprisalo vzduch. Nakonec vyreseno pomoci arduina a vodotecneho ultrazvukoveho senzoru (joo, stejny se pouziva v naraznicich aut).

Staci doprogramovat displey, pri instalovanem senzoru urcit nejakou minimalni vysku hladiny vody ve studni a od ni pak odecitat aktualni. Pri znamem pruzeru jde i zjistit kolik vody je/vylo ve studni pri cerpani. Nebo pozorovat kolisani hladiny spodni vody ci rychlost plneni studny.

Trochu teorie ma chlapik i tu.

Ve studni je dobre - pro nasledne odrazy - umistit cidlo trochu nic - spustit v plastove trubce. Nekam na uroven, kam by se spodni voda dostat nemala a kde jeste bude spolehlive merit.

Dalsim krokem je zidlo udelat bezdratove a data si posilat do baraku pres radio:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.18 (?), 29.3.2020 20:22

Dlouho jsem přemýšlel, jak měřit výšku hladiny vody v našem vrtu.
Pročítal jsem i zdejší rady, ale vzhledem k malému prostoru nejde výšku měřit ani provázkem.
Nakonec jsem narazil na digitální hladinoměr. Dá se s ním měřit hladina i ve vrtech a to do hloubky až 40m, nebo 70m (podle typu sondy) a to s přesností 10cm.
Já jsem spokojen. Třeba pomůže dalším, jako mě. :-)

Pavel S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika