Sigma Darling Mikro m-100 - ucpaný vodoznak



host - 77.252 (?) 
11.3.2009 9:01, zobrazeno: 15412x

Mám doma starou vodárnu Sigma Darling Mikro m-100. Několik let nebyla používána, a zjistil sem, že je ucpaný spodní otvor který vede do vodoznaku - tzn. vodoznak nefunguje. Odšrouboval jsem manometr a vyčistil trubičku, ale dole v té ocelové kostce je zřejmě zarezlý vodorovný otvor který vede do nádrže. Nerad bych do toho šel klíčem abych něco neutrhl. Neměl někdo z vás ten vodoznak rozebraný, aby mi popsal jak je ta kostka vrtaná? (průměr a poloha otvoru). Pokusil bych se tu rez prorazit přes otvor pojistného ventilu (naproti) Díky za reakce. b.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.21 (?), 12.3.2009 16:11

Proč tam chcete vodoznak?Kdysi jsem si vyrobyl z hadičky ze stejného důvodu časem zjistíte že je zbytečný.Čalounickým špendlíkem by se tomělo dát vyčistit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.206 (?), 13.3.2009 7:20
Mno, proč chci vodoznak? Porotože tam je. Když se něco snažím zprovoznit, tak komplet. Jiný problém je, že ve vodoznaku rostla řasa. Já bych ten vodoznak ani nevyžadoval, ale nejde ani oddělat a díry zaslepit - prostě nepovolím už tu dolní svěrnou matici která přidržuje těsnění skla. Když jsem na darlingu začal dělat, byl úplně plný vody. Vypustil jsem ho přes otvor pro pojistný ventil, ale ve vodoznaku zůstala stát voda (špinavá). odšrouboval sem manometr a vodoznak vyčistil. Při napouštění jsem zjistil, že jakmile se nádrž trochu natlakuje, do vodoznaku pronikne voda, celý ho zaplní i když je v nádrži třeba jen 1/3 vody - takže někudy se tam ta voda dostává. Udělal sem si z kusu drátu a LED diody takový "laparoskop" a ten strčil do nádrže otvorem pro pojistný ventil, abych se podíval jak to vevnitř vypadá - vidím jen šrouub ale žádný otvor v něm. Dostat se tam čalounickám špendlíkem je prakticky vyloučené - přístup je jen přes otvor pojistného ventilu, což je cca 40cm daleko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.235 (?), 13.3.2009 7:25

tak vemte svařovací drát (2 mm), zbruste ho do špičky a kutejte. Dírka je jen zarostlá usazeninami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.206 (?), 13.3.2009 8:03
Kutám už 3dny. A pořád se nemůžu dokutat. Proto se ptám kde přesně ten otvor je, jaký má průměr a tvar. už sem tam měl i pětku kulatinu a mlátil do toho kladivem, ale pořád na šroubu nevidím důlek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 85.187 (?), 16.3.2009 9:45
Tak mám vyřešeno. Nádrž jsem odmontoval od sání a výtlaku, otočil tak abych se na kostku dostal, a provrtal ji zvenku skrz až do nádrže 4mm vrtákem. Do otvoru jsem pak vyřezal závit a zaslepil krátkým šroubkem s těsněním.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.62 (?), 1.6.2012 10:27

Když tu kostku klíčem č. 27 odšroubujete z nádrže (i nahoře na manometru) tak tu zarezavělou dírku ručně vrtáčkem protáhnete a je vše vpořádku. Jinak při odšroubování kostky je rez taková, že to potom nechce v nádržit i přes konopí držet. Kostku sháním, ale dá se šikovný soustružník-frézař může ji vyrobit. Ty nové jsou delší a mají metrické závity. Ta Vaše je pravděpodobně G 1/2. V příloze je obrázek jak to vypadá s novou (prodejní) kostkou.

Vrcha, Prostějov 9, tel.: 603 455 303,   588 188 605

vodoznak jak vypadá
vodoznak jak vypadá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika