Práce s čerpadlem Asist AE9CZ100



host - 75.97 (?) 
8.6.2014 21:18, zobrazeno: 2325x

Dobrý den, nemám s čerpadly žádné zkušenosti a potřeboval bych čerpat vodu z říčky 25 m od své zahrady a potom dále 50 m po zahradě s celkovým převýšením od hladiny říčky 8 m. Chtěl bych si pořídit čerpadlo Asist AE9CZ100. Nevím, zda je možné mít čerpadlo na parcele a natáhnout od čerpadla hadici k říčce, nebo zda musím s čerpadlem blíž k říčce. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 8.6.2014 21:36

Ačkoliv odběr vody z říčky kbelíkem je bez povolení, tak i na takové technické zařízení, kdy savici do potoka hodíte příležitostně potřebujete povolení.

Ale k projednání povolení musíte mít něco nakreslené, aby bylo o čem jednat. Čerpadlo tedy nakreslete co nejblíže k říčce tak, aby jste jej měl na vlastním pozemku a pod zámkem.  Jak půjde savice přes sousední pozemek dohodněte s jeho vlastníkem.

K čerpadlu Asist AE9CZ100 musím s politováním sdělit zkušenost, že je málo účiné a velmi nespolehlivé.  Po 2 měsících jsem ho nesl na opravu a vrátili mi peníze. Tak jsem koupil jiné s nižším štítkovým příkonem a světe div se, ono dávalo na stejných trubkách více vody za méně peněz. Asist si vzal svých štítkových 1 kW (až 1,1 kW) a házel jen 1800 litrů/hodinu. To druhé mělo štítkových 0,6kW a vzalo si jen 0,55kW, přitom daávalo až 2000 litrů/hodinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika