PPR trubky v zahradě



host - 230.65 (?) 
24.5.2016 12:16, zobrazeno: 8591x

Zdravím všechny kutily a zahrádkáře, rád bych rozvedl vodu po zahradě s několika odbočkami a ventily. Vím, že ideální by bylo použít černé PE trubky a samosvorné koncovky a příslušenství. Mám ale k dispozici několik kusů šedých PPR trubek, svářeku mám taky a troufám si říct, že svařovat umím. Kolena a koncovky jsou podstatně levnější, než svorné na PE trubky, pokud se nepletu. Chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s využitím PPR trubek ve venkovním prostředí. Pochopitelně na zimu by se muselo vedení vypouštět a vzhledem k citlivost PPR trubek na UV zářeni asi i trochu kopnout do země. Předem děkuji za jakékoliv rady a tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 24.5.2016 13:25

Mám z nich udělanou závlahu ve skleníku, jsou položené na zemi a s navrtanýma dírkama. UV ani mráz jim evidentně nevadí, jsou pořád ve stejném stavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.58 (?), 24.5.2016 14:00

Ppr mam na zahradu min 10 let.Zatim drzi.Pozor na proveseni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 225.213 (?), 24.5.2016 14:49
Ahoj, mám jak PPR, tak i PE. V PPR mám vnitřní rozvody v zahradní chatce + v příslušenství a taky i ve venkovních rozvodech pro teplou a pitnou vodu, po 4 letech je vše OK. V PE mám rozvody pro závlahu a zalévání zahrady jak v zemi, ve studních, tak i na povrchu (část je v PPR). Veškeré rozvody před zimou drenážuji a profukuji vzduchem (cca 220 m. rozvodů a hafo armatur). Výhoda PE je ta, že rozvody jsou velmi rychle zhotovené s nůžkami či plátkem pily. Na cenu díla jsem nehleděl, vyhrálo mé pohodlí a rychlost. Mimo rozvodů pro WC, boiler, umyvadla, sprchu atd je vše v 1".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.65 (?), 25.5.2016 7:44

Děkuji za zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika