Pořízení domácí vodárny ke studni



Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?)
12.1.2020 15:44

Dobrý den,

Malinko oživím téma domácí vodárny.
V tomto roce mám v plánu pořídit domácí vodárnu a využít ji na zalévání a v případě nedostatku vody k dočerpání IBC nádrže studniční vodou.
Bude to takové komplikovanější zapojení PE potrubí s různými ventily.
Mezi sací hadici a čerpadlo bych chtěl pořídit předsazený filtr, který bude zajišťovat čistou vodu bez nečistot.
Díval jsem se na internet a dají se pořídit filtry s obsahem 1 nebo 2 litry průhledný zásobník.
Používáte jej někdo? máte nějaké zkušenosti?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 97.139 (?), 2.1.2015 18:41, zobrazeno: 3923x

Dobrý den

Prosím o radu.Mám na zahradě studnu s klasickou ruční pumpou.Uvažuji o koupi dom.vodárny místo pumpy abych nemusel zahradu zalévat konvou.Studna je hluboká 3metry. Domácí vodárna by byla vzdálená od studny asi 4metry.Chtěl bych vědět jestli vodárna za těchto podmínek bude fungovat.

Děkuji za odpověď

Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 2.1.2015 19:15

Pokud jde o sací výšku, problém to nebude (<8m). Musíte zajistit ochranu proti mrazu, jiné omezení není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 12.1.2020 15:44

Dobrý den,

Malinko oživím téma domácí vodárny.
V tomto roce mám v plánu pořídit domácí vodárnu a využít ji na zalévání a v případě nedostatku vody k dočerpání IBC nádrže studniční vodou.
Bude to takové komplikovanější zapojení PE potrubí s různými ventily.
Mezi sací hadici a čerpadlo bych chtěl pořídit předsazený filtr, který bude zajišťovat čistou vodu bez nečistot.
Díval jsem se na internet a dají se pořídit filtry s obsahem 1 nebo 2 litry průhledný zásobník.
Používáte jej někdo? máte nějaké zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.16 (?), 12.1.2020 16:20

Pokud se filtr nasadí na sání čerpadla, tak třeba počítat s tím, že má určitý odpor = snížení sací výšky čerpadla a při i malém zanešení menší průtok. Pořiďte si větší typ. Velikost sítka 500 mikronů=0,5mm , na zalévání zahrady bohatě stačí. Hrubší se asi nedělají. Pozor, standatní sítka pro odběr do domu mají obvykle 50 mikronů (=0,05 mm). Lepší by bylo instalovat filtr na výstup z čerpadla.   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 12.1.2020 16:35

Pokusím se dohledat filtr o větších filtračních otvorech, které pustí nějakou nečistotu, ale zároveň neuškodí vodárně samotné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika