Ponorné čerpadlo



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?)
29.4.2011 9:52

Jestli Vám vždy po 3 letech odejde membrána, pořád se asi vyplatí koupit nové, za tu cenu si čerpadlo svou práci udělá. Nemyslím si, že na vině je tvrdá voda, proč taky? Spíš bývá příčinou delší chod bez přestávky, neúplné jejich ponoření (přehřívají se), chod naprázdno či nečistoty ve vodě.
   Na vibračních čerpadlech typu Malyš se mi líbí (krom ceny) i to, že proud vody je málo ovlivněn převýšením a délkou hadice. To oceníte zejména při přímém zalévání hadicí. Levnější rotační čerpadla jsou sice tichá a nevadí jim nečistoty, ale v blízkosti zdroje vody spláchnete záhon i s půdou, o pátr desítek metrů dál to sotva poteče.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 25.202 (?), 13.4.2011 8:08, zobrazeno: 8570x

Může mi zde někdo poskytnout radu ohledně výběru čerpadla? Mám vrtanou studnu hloubka 11m a hladina je cca v 6 metrech. Koupil jsem již 2x ponorné čerpadlo RUCHE a pokaždé cca po 3letech odešlo. Ve studni je docela tvrdá voda! Pořebuji jen čerpat na zalévání atd. Jít tedy raději do povrchového čerpadla s sací výškou 9m?

Díky za rady. Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.161 (?), 13.4.2011 9:22

Dobrý den,

Už čtvrtým rokem mi ve vrtu(30m) jede grundfos SQE2. Zatím bez problému - koupil jsem ho v e-shopu - bylo to o 1/4 levnější než v kameném obchodě. Používám pro zásobování RD pitnou vodou. Mám železitou vodu a přesto jede jak má. Až odejde, chci zkusit wilo.

Chápu, že na zalévání stačí něco obyčejného, ale s grunfosem nebo wilem máte celkem jistotu kvality.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.95 (?), 27.4.2011 8:29

Zapoměl jste pánovi napsat jaký je rozdíl v ceně. Vibrátor Ruche za cca.1500,- Kč, nebo Grundfos za 20.000,-...:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 39.76 (?), 27.4.2011 8:35

Na co odešlo čerpadlo Ruche?  Zkrat, prodřený kabel, klapky, membrána?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.202 (?), 29.4.2011 8:59

no právě že něco vevnitř čerpadla - myslím že zmiňovali membránu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 29.4.2011 9:52

Jestli Vám vždy po 3 letech odejde membrána, pořád se asi vyplatí koupit nové, za tu cenu si čerpadlo svou práci udělá. Nemyslím si, že na vině je tvrdá voda, proč taky? Spíš bývá příčinou delší chod bez přestávky, neúplné jejich ponoření (přehřívají se), chod naprázdno či nečistoty ve vodě.
   Na vibračních čerpadlech typu Malyš se mi líbí (krom ceny) i to, že proud vody je málo ovlivněn převýšením a délkou hadice. To oceníte zejména při přímém zalévání hadicí. Levnější rotační čerpadla jsou sice tichá a nevadí jim nečistoty, ale v blízkosti zdroje vody spláchnete záhon i s půdou, o pátr desítek metrů dál to sotva poteče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 29.4.2011 14:21
Hlavně nejsou vibrační čerpadla do vrtů vůbec vhodná (i když to některé vrtařské firmy tvrdí). V měkčích horninách způsobují trvalé kalení vody a urychlují zanášení vrtu. Vhodná jsou čerpadla s oběžným kolem (v tvrdších horninách i se šnekem), průměr podle velikosti vrtu. Již se dají sehnat slušná čerpadla do 3´ vrtů za rozumnou cenu (5 - 6 tis. včetně kabelu). Tato kategorie byla dlouho doménou Grundfosu. Tlak vody je při správném zapojení dán nastavením vodárny. Sací výška 9 m je nesmysl, stačí si vzpomenout na hodiny fyziky ze základní školy. Je třeba si uvědomit, že návody dnes nepíší odborníci, ale obchodníci. Relativně spolehlivou funkci lze zajistit jen do rozdílu mezi hladinou a čerpadlem do 6 metrů. P.S. Willo už dlouho nepatří mezi dlouhodobě spolehlivá čerpadla...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.7 (?), 22.9.2011 12:27

To je spôsobené len malým výkonom Malyša resp malým prietokom pri danom tlaku. Možno stačí nájsť iné čerpadlo zodpovedajúceho výkonu, ale na inom princípe. Konštantný charakter prietoku asi vyplýva z priebehu krivky zavislosti prietoku a tlaku pre toto čerpadlo.

Všeobecne je somarina mať v zahrade výkonné čerpadlo, čo trhá koncovky zavlažovačov a "reže vodným lúčom" na čo natrafí. Radšej ísť do slabého čerpadla a na závlahe mať viac sekcií so slabším výkonom. Mám kamaráda, čo si dal spraviť závlahu, dal 15 tis. len za čerpadlo a teraz sa čuduje, že sa s tým nedá polievať ručne. Okrem toho závlaha je naozaj výkonná. Má kúsok trávnika ktorý je hotový do 10 minút, rýchlosťou závlahy vyššou ako bola pri rekordných zrážkach a povodniach. Výkyvy hladiny v studni mu erodujú vrt, možno ničia aj čerpadlo a občas zapchávajú trysky. O tom, že príval vody má 10 st a nemá šancu sa aspoň trochu počas závlahy ohriať ani nehovorím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 233.3 (?), 22.9.2011 8:34
Pořídl jsem do vrtu čepadlo Gerlan cca před 5 lety a stále běží bez problémů.Letos jsem ho jednou vytáhl a je jako nové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika