Plastový sud na dešťovou vodu - životnost?



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
22.2.2015 21:00

Poměr cena za litr uskladněné vody ku životnosti nejlépe vychází u IBC kontejneru, následuje kulatý kónický 200 litrový, libovolné válcové o 60 do 200 l a pak je dlouho nic (nepočítám li plechové lakované) a až pak jsou komolé jehlany (tedy hranaté). Nejen, že je ten hranatý dražší, ale jak tady už někdo uvedl, vydrží cca 1/2 toho co ten kulatý. Praská v hranách, což je logické při prostém pohledu, jak ošizené je tam zesílení. To zesílení je spočítané tak, aby životnost byla cca 5 sezón (nebo 2 zimy).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 166.4 (?), 22.2.2015 20:42

Mám 200 l zelený konický z OBI -  stále je prodávají ve stejném provedení - již 7. rok, orginální víko, úmělohmotnou pípu jsem hned první rok vyměnil za kovový kulový ventil, pod ním plastový podstavec, takže vodu napouštím přimo do konve, Stojí ve stínu, zimu tráví venku otočen dnem vzhůru. Nedoporučují ty hranaté, i když jsou tvarově hezčí, několika známým praskly v hranách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 22.2.2015 21:00

Poměr cena za litr uskladněné vody ku životnosti nejlépe vychází u IBC kontejneru, následuje kulatý kónický 200 litrový, libovolné válcové o 60 do 200 l a pak je dlouho nic (nepočítám li plechové lakované) a až pak jsou komolé jehlany (tedy hranaté). Nejen, že je ten hranatý dražší, ale jak tady už někdo uvedl, vydrží cca 1/2 toho co ten kulatý. Praská v hranách, což je logické při prostém pohledu, jak ošizené je tam zesílení. To zesílení je spočítané tak, aby životnost byla cca 5 sezón (nebo 2 zimy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 22.2.2015 22:57

IBC kontejner je nepochybně dobrá nádoba, ale při pořízení nového je to poměrně drahá záležitost. Chci-li mít jistotu, že kupuji čistou nádobu, pak zelený 200l sud je asi nádoba za nejpříznivější cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 22.2.2015 22:37

Zkusil jsem to a prasknul. Nyní má svislou trhlinu začínající 30cm nad dnem a dlouhou asi 40cm. Výhoda konusu je dobrá jen pro skladování více sudů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 22.2.2015 22:43

ano, konus pomůže při prvním zamrzání vody, ale pokud to rozmrzá a zmrzá opakovaně, tak se pod škraloupem vytvoří tlak, ale při opakovaném zmrzutí není jádro tekuté (jak je tomu při prvotním zamrzání) a tak to většina sudů nevydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.2.2015 22:52

Přesně tak. Mám tu trhlinu prakticky ve stejném místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 22.231 (?), 23.2.2015 6:46

Nejen, že je ten hranatý dražší, ale jak tady už někdo uvedl, vydrží cca 1/2 toho co ten kulatý. Praská v hranách, což je logické při prostém pohledu, jak ošizené je tam zesílení. To zesílení je spočítané tak, aby životnost byla cca 5 sezón (nebo 2 zimy). 

Hranaty 300 L mam nejmene 10 let, vydrzi zhruba uplne stejne jako kulaty (mam take).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 23.2.2015 7:20

Trochu málo podrobností o tom, jak je používáte, jak se o ně staráte, jestli jsou/nejsou prázdné na přímém sluníčku,... a jak dlouho očekáváte, že ještě vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 23.2.2015 8:01

Sudy na skladování a ohřev vody bych nikdy jako nové v obchodě nekoupil.Jsou drahé.Železné sudy jdou semnou životem a ani nevím kde už jsem je vzal.K modrým plastovým jsem se dostal taky přes známého, který pracoval v dopravě.Oboje na zimu vyleju a nedělám zkoušky co který vydrží.2 roky se snažím provozovat plastovou kubíkovou nádrž na paletě.Sudy jsou lepší.Naberete konví, kdežto u nádrže ne, vypláchnete kdykoliv.Nezatracuju nádrž, ale nedával bych ji do jedné řady ze sudama.A nezapomeňte položit do sudu kus EPS.Z dálky vidíte kdy je sud plný a tak vypnete čerpadlo a ptáci si mají na co sednout, když nedošáhnou do vody z okraje.Mám rád jiné utopence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.100 (?), 20.6.2020 22:16

Naprostý souhlas - zelené "zahradní" jsou na nic, praskají... Lepší je koupit modré (prodávají je použité i po potravinách, vypláchnuté, případně oříznuté). Hledejte "nadrzenavsechno". I ta vyšší nynější cena se vyplatí, vydrží řadu let i bez vylévání na zimu (používá je sousedka, já si dva pořídila teprve letos - už mi plechové děraví)           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika