Plastový sud na dešťovou vodu - životnost?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
22.2.2015 9:40

Zelený sud je sice křehčí, ale má malou výhodu. Má konický tvar, takže by neměl prsknout, když v něm voda zamrzne. Ale zkoušet bych to moc neradil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 181.142 (?), 21.2.2015 20:14, zobrazeno: 35872x

Hezký večer, hodlám na naší zahradě postoupit na vyšší level a pořídit místo starých plechových barelů plastové, na podstavci a s pípou. Mám si na něco dát bacha, než zaplatím? Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ZA - (36) - 117.7 (?), 21.2.2015 22:16

První nám sloužil několik let, i přes zimu (= mráz) normálně zůstával na zahradě (samozřejmě dnem vzhůru). Zřejmě ale došlo k únavě materiálu, při vylévání zbytku vody náhle prasknul... Nový sud je napohled z mnohem měkčí hmoty... Uvidíme, jak se bude chovat, až ho naplníme.

Provrtání a nasazení pípy považuji za zbytečné. Prostě sud stojí pod okapem, vodu si nabírám konví. Několikrát za sezónu ho uvnitř vymývám - nasbírá se do něj dost špíny. Nevím, zda by to tu pípu nezanášelo (a zda by to dokonale u ní těsnilo...).

Viděla jsem hranatý tvar - ten by se mi asi líbil více :-)

Tak ať dobře slouží!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 21.2.2015 22:17

Pokud to myslíte jako kontrolu před/při koupi, tak určitě by neměl být vybledlý od sluníčka, určitě by neměl mít zoxidovaný povrch (takový ten drolivý, prášivý, dělají to truhlíky nebo plastový nábytek, když je hodně sezón na sluníčku). A samozřejmě důkladně prohlédnout dno i plášť na praskliny - zkusit trochu máčknout, čerstvá prasklina nemusí být vůbec vidět a nemusí o ní vědět ani majitel. Také pokud není vyčištěný, zajímat se o to od čeho je, jestli to půjde vyčistit nebo to je nezávadné a může to tam zůstat a pod. Abyste nevypěstovala jablíčka pro Sněhurku. Taky by se hodilo, kdyby měl originální víko. Chcete k němu přidělat pípu, předpokládám přímo udělat díru u dna, takže nahoře může být uzavřený a chráněný proti bordelu.

Při používání/skladování pak chránit před UV zářením (takže něčím zakrýt), před nadměrným žárem (ten plast sice snese i přes 100C, ale rychleji stárne), měl by stát na rovné a souvislé ploše, ne na dvou tenkých trámcích a samozřejmě nesmí v něm zmrznout voda (byly určité pokusy hodit dovnitř PET láhve a podobně, ale já bych to neriskoval). Pokud toto dodržíte, může Vás sud i přežít.

PS: Podle toho co píšete, asi máte sudů více. Zkuste se podívat na IBC kontejner. Jsou to ty bílé krychlové nádrže a i když je to 1 m3, tak ta nádrž není nijak zvlášť těžká a vydá za 5 klasických 200 L sudů. I pro IBC platí napsané výše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 21.2.2015 22:31

Kaskáda z téměř nekonečného množství 200l sudů, až na poslední vytvořen kruhový otvor cca 5cm pod vrchem. V díře plastovka bez hrdla a dna, podélně rozstřižená-větší průměr a srolovaná, vložená do otvoru-plní funkci přepadové trubky. Umístěno pod okapem. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.129 (?), 16.3.2019 12:02

Zmíněné platové sudy v zelených barvách kónické i obdélníkové, jsou na pohled přijatelné. Po zlé zkušenosti ale už nekoupím. Přes správné uložení včetně přezimování nevydržel ani jeden ze tří těchto výrobků. Mikroskopickou škvírkou to vždy začalo. Lepi lze obtížně protože je material příliš poddajný a při naplnění dochází k roztažení a pohybu pláště.  Končí vše velkou prasklinou.Škoda peněz. Sud musí být prostě pevný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.198 (?), 20.6.2020 17:13

naprosto souhlasím, mám již 4 prasklé, vše kolmé dlouhé-téměř neviditelné praskliny, ale tečou hodně. Přelepoval jsem je textilní hliníkovou pástou, ale ve vodě nemá výdrž. Víka většinou nemají zámek proti odletu, doporučuji doplnit. Mám jich 10 asi 15 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.181 (?), 21.2.2015 22:29

su to dost krehke vyrobky a ak si nedate pozor tak vam to niekde praskne. Ja som radsej kupil cierny plastovy smetak z podstatne hrubsieho plastu. Prave po zlych skusenostiach s krehkymi zelenymi sudmi. Niekto tu pisal, ze su dobre nejake ine, primarne vyrabane nie do zahrady, ale na nieco ine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 21.2.2015 22:55

Mea Culpa, neuvědomil jsem si, že jsou kromě modrých průmyslových - v podstatě odpadní obaly od chemikálií a kapalných materiálů - k dispozici také i ty zahradní, zelené. Moje předchozí odpověď se týkala těch modrých, ty rozhodně nejsou křehké (i když hození na kámen nebo zavalení něčím těžkým je pro ně také jistá smrt). Zelené bych nekupoval. Jsou opravdu tenké a křehké a předražené. Kdysi jsem koupil 3 modré sudy od nějaké bílé barvy po 200 Kč za jeden. Teď koukám, že jsou o dost dražší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.2.2015 9:40

Zelený sud je sice křehčí, ale má malou výhodu. Má konický tvar, takže by neměl prsknout, když v něm voda zamrzne. Ale zkoušet bych to moc neradil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 181.142 (?), 22.2.2015 10:17

Zatím díky všem. Nenapsala jsem, že chci zelený plastový a raději hranatý, samozřejmě nový, s víkem. Pípu už to má :-) A jde mi asi nejspíš o výrobce nebo materiál, pokud už někdo máte a jste spokojeni/zklamáni. V zimě samozřejmě bude sud prázdný a někde pod střechou. Ten veliký IBC (ani nevím, co je to za zkratku...indecision) je též v plánu na jiné místo. Ovšem kdy ten budeme mít, ví pouze manžel a vítr...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika