Oddělení vody od hrubších nečistot v jímce na zalévání



host - 168.19 (?) 
6.6.2011 7:48, zobrazeno: 4957x
Zdravím. Než se pustím do tvorby nějakých mých představ, napadlo mne oslovit zdejší plénum. Třeba jste již někdo "můj" problém řešil. Máme v zemi 6m3 plastovou jímku. Do této jímky je svedena střecha a terasa. Dohromady cca 200m2. Jímka má přepad to trativodu pro přípd přeplnění. Žijeme na okraji lesa s převahou bříz a modřínů. Dovedete si tedy představit, co asi teče do této jímky. V jímce nyní máme čerpadlo pro automat závlahu (TORO), ale každý den musím čistit filtr a to proto, že je značně přicpaný díky nečistotám v jímce, které se rozvíří při dopouštění jímky ze studny. Neřešil jste již někdo nějakou separační nádržku, síta, … osazené do jímky, která by selektovala "bordel" od vody? Popřípadě nenapadá vás nějaké jiné řešení, abych nemusel každý den čistit filtr? Velice děkuji za názory. Šrámek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vodehnal - (23) - 174.134 (?), 6.6.2011 11:20

To bude trochu problém. Možná by pomohlo přizvednou sací potrubí, aby to nebralo tolik nečistot, ale tím se zase sníží akumulace v jímce.

Co si nechat vyrobit sací koš o dostatečné ploše, který se tak rychle nezanese? Např. 200 mm trubku 500 délky, navrtat do ní otvory a udělat napojení na čerpadlo, nebo mě napadá vyrobit sací koš z tahokovu.

Druhou možností je vyrobit sedimentační nádrž-např. doplnit jímku nornými stěnami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 6.6.2011 11:27

resit necistoty v jimce je uz pozde je zapotrebi vodu filtrovat nez se do jimky dostane vyrobit sterkopiskovou filtraci na vstupu do jimky treba z plastoveho sudu neni tak velky problem a useri to plno prace a nervu ted je asi nejlepsi vody vycerpat a jimku vycistot

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.19 (?), 6.6.2011 19:35
Ona voda ani tak nevadí sacímu koši, ale zanáší se filtr, který je před el ventily závlah. Šrámek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.145 (?), 29.3.2012 11:41

Asi už to máte vyřešené, ale jako nejpraktičtější řešení bych viděl osazení filtrační šachtičky na potrubí před jímkou (tuhle konkrétně vyrábí Glynwed). Bylo by kolem toho trochu kopání a cena je kolem 6000, ale bude se to dobře kontrolovat s čistit. Můžete taky koupit samotné sítko, které je uvnitř té šachty, nátokové potrubí do jímky prodloužit tak, aby mělo cca 20 cm přesah do jímky a sítko na potrubí jednoduše pověsíte. Štěrkopískové filtraci bych moc nefandil, ta sice pochytá mnohem jemnější nečistoty než tohle sítko, ale to Vy nepotřebujete. mš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.163 (?), 8.7.2012 20:56

No já mám závlahový systém od Gardeny. Co mám známé, co dělají zahrady a závlahy, tak říkají, že to je levný šmejd. Přitom když porovnávám automatickou trysku gardeny a jiných výrobců, těch profi, tak je úplně, ale úplně stejná a některé díly jsou zaměnitelné. Koupil jsem ve výprodeji za slušné peníze a zatím si nemohu stěžovat... Tedy až na to zanášení jako řešil pán nahoře... Jednu větev se závlahou mám řešenou tak, že má vlastní filtr, který se musí jednou za týden - dva vyčistit. Ale hlavní větev, která má velký průtok, tak ta má filtříky až v samotných rozprašovačích. Pomohlo, když jsem je vyndal. Občas se nějaká větší nečistota do trysky dostane a musím jí vyčistit. To je ale celkem náročný úkon..

Řešil jsem to všelijak - různé síťky na ponorném (podávacím) čerpadle, přes kartuše a nevím co ještě, ale je to špatné.. Nakonec jsem se rozhodl, že až teď nádrž vypustím (což bude asi chvíli kvůli aktuálním lijákům trvat) pořádně jí vysaji od nečistot, udělám centrální přívod vody a dám do něj filtr... Asi nejjednodušší řešení. A čistit jen jeden filtr...

Xiu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika