Mosazná hadicová rychlospojka



Stránky: 1,  2,  3   
Zbyněk Michálek - (9) - 14.7 (?) 
10.9.2015 14:22, zobrazeno: 13935x

Dobrý den, nemá někdo zkušenosti s toutu mosaznou rychlospojkou? Když ji připojím na plastovou koncovku, sedí perfektně. Když ji ale připojím na mosazný nátavec,  viklá se a netěsní. Není potřeba nějaké další těsnění? Nebo mám jen nekompatibilní kusy? Ale předpokládám, že velikosti by měly být normované…

Díky za odpověď.


Nástavec
Nástavec
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.46 (?), 10.9.2015 19:00

Máte kusy co dělali učni, nebo číňani. Než je zahodíte, tak do kapsy a při koupi zkusit co sedí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 10.9.2015 19:29

Oni to dělají všechno číňani, resp. jejich CNC stroje. Kdysi jsem měl podobný problém, nešlo mi to do hlavy a tak jsem vzal brýle, sedl a začal měřit. Našel jsem, že na jednom kuse je špatně, resp. pod špatným úhlem sražená hranka. A nešlo to rozepnout. Jakou chybou to vzniklo, jestli je to jen zmetek, nebo někdo špatně opsal program je ve hvězdách. Ale potvrzuju, že unifikace, potažmo normalizace neni až tak dokonalá, jak by měla být. Koneckonců není to raketoplán, je to jen koncovka na hadici tak jaký s tím štráchy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zbyněk Michálek - (9) - 14.7 (?), 10.9.2015 19:58

Tak děkuji za potvrzení mé domněnky, už jsem si začal připadat jako idiot. Vezmu zítra šupleru a přeměřím to, třeba bude stačit někde srazit hranku nebo tak něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 10.9.2015 22:26

Unifikace není, snad úmyslně. Ale mně zase tyhle mosazné kousky sedí na Gardenu a claber, které nešly spojit plastovým mezikusem noname.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.46 (?), 11.9.2015 6:38

Velmi špatný názor, to by jsme se mohli velmi brzy vrátit do pravěku. Proč se leta vytvářela a prosazovala unifikace. S raketoplánem si hrají jen amíci, tak si můžou do něj třeba na... t. V Česku a Číně se může vše. Je otázka, jestli vůbec něco takového číslicově řízeného mají.Víte proč je na WC papířě prosekávání. No proto, aby se to přes něj nikdy neutrhlo. To je na jednu stranu, na druhou, musíte vzít šest vrstev, aby jste neměl prst v p... i. Tak to dopadá když se bez rozmyslu zruší celá řada norem a aby to bylo lepší, tak bez náhrady. Všiml jste si oválného otvoru ve kterém je omezovací dorazový kolíček, některý kousek, aby šel s protikusem spojit, musíte rozbrat a domluvit mu jehlovým pilníkem, kdyby to tvořila umerycontrol mašina, tak by byly všechny stejně opižlané, ale na každém kusu je to jinak. To chcete aby bylo v takové v takové kvalitě všechno. Všechno nelze přecházet humorem, jako lžičky z bývalého NDR. Hřebeny však měli vynikající, ještě jich několik mám, ale neni jich šest, bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 11.9.2015 8:12

Tak to si buďte jistej, že se to vyrábí automatizovaně. Musíte se zbavit iluzí o Číně jako zaostalém státě. Myslíte že je tam fabrika, v ní řady SV 18 a na nich šrotěji děti rychlospojky? Problém je taky ten, že za rok už nekoupíte ten model co letos, hlavně plast. V kamenných prodejnách prodávají každý rok něco jiného, v hyper je to úplně v háji. Pokudd jde o plast, i když to bude unifikované, každý plast má jiné smrštění a stačí, když do násypky střikolisu nasypou něco jiného a všechno je jinak. Prostě je to jen spojka na hadici, co se tím zabývat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.46 (?), 11.9.2015 9:08

Je vidět, že máme na věci kolem sebe diametrální názor. Musejí vědět co za sajrajt sypou do mašiny, protože výsledný produkt musí mít určité parametry. Když ne, tak co s té mašiny vpadné, tak může jít do jiné, coby základní surovina. I ta podělaná spojka na hadici, musí vyhovovat určitým podmínkám a je úplně jedno kdo ji vyrábí. Když má být součástí nějakého systému, tak mu musí vyhovovat i rozměrově, nejen tvarově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zbyněk Michálek - (9) - 14.7 (?), 11.9.2015 13:26

Souhlasím s vámi. Ještě beru, že plastový krám za pár kaček nebude sedět, ale když si koupíte dvě kovové části, každá cca za 70 korun, tak čekám, že budou sedět jako prdel na hrnec…

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 12.9.2015 8:08

147.46: Jenže mus je velkej pán, říkávala babička. Nikde není psáno, že součásti různých výrobců musí být kompatibilní. Třeba naopak z důvodu konkurence je to dělané nepatrně jinak právě proto, aby to s konkurenčním produktem nešlo spojit. Domnívám se, že v tomto sortimetu jde spíše o jakousi džentlmenskou dohodu výrobců, ale do normalizace to má daleko. Ostatně jak byste je k tomu chtěl nutit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika