Merak na mereni vlhkosti pudy?



Stránky: 1,  2   
host - 155.234 (?) 
25.3.2015 10:59, zobrazeno: 8584x

Vazeni, chci Vas poprosit o radu s nakupem fungujiciho meraku na mereni vlhkosti pudy-jde mi o to, ze bych rad nove vysazene stromky nepreleval, protoze od 60cm je jiz sedy nepropustny jil a ja nevim jak moc budou koreny ve vlhku-zkratka bych si to rad zmeril, ale veskere meraky co jsem nasel maji 20cm dlouhou merici tyc a nevim jestli to neni malo..abych se dostal zatim pod koreny bych potreboval tak 30 cm.. ma cenu to resit anebo proste zalivat a nic neresit? Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 25.3.2015 11:38

Ach jo, teď se mi otvírají nové obzory. Já hlupák jsem se vždycky podíval kolem kmínku na půdu a když byla tmavě hnědá či až do černa, tak jsem si myslel, že nějaká ta vláha tam je, a když byla došeda tak jsem si myslel, že je tam sucho a je třeba zalít. Ach jo, jak jsme byli primitivní. Děkuji za inspiraci. Nějak nestíhám vývoj, snad se polepším abych nědělal rodině ostudu v tom jednadvacátem století.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.2 (?), 25.3.2015 11:52

Vy většinou moc nevíte o čem je vůbec řeč. Již nestor všech zahradníků pan Vaněk z Chrudimi kdysi říkal, že ten kdo umí zalévat, tak ten umí i pěstovat. A platí to i dnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.19 (?), 25.3.2015 12:04

Zdravím Ferdo, Vy ještě nemáte měřič zemní vlhkosti? To jste snad jediný tady na foru. Rychle se polepšete. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.9 (?), 25.3.2015 12:23

Docela by mne zajímalo, kolik lidí tady takový měřák má. Osobně neznám nikoho, co vím, tak to každý dělá jako FM...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.3.2015 12:28

Já takový měřák poslední generace mám a používám ho. Je to výborná věc a funguje Je to typ ULR (ukazovák levé ruky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 25.3.2015 12:30

já mám jednoduchý "pravěký" pro jednorázově opakované použití.

wink

Je to dřevěný kolík který se zapíchne na hloubku rýče hluboko, pak se vysloví magická formule (nebo jen minutu počká) a kolík se vytáhne. Vizuálně se zhodnotí, nakolik navlhnul od okolní zeminy a dá se schnout. Po vyschnutí je připraven k opakovanému použití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 25.3.2015 12:44

Když odhlédnu od  (pochopitelné) reakce praktiků, vrtá mi hlavou jedna věc a sice jak zjistíte jakou hodnotu byste měl naměřit, aby to bylo ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.3.2015 13:18

Vlhkoměrem ULR posunujemen tangenciálně půdou a po arteficiální erozi superficia organolepticky hodnotíme dle VAŠ (vizuální analogové škály) půdní hydrataci. 
   Lidově: povrch odhrábnem a vidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.234 (?), 7.4.2015 19:59

Omlouvám se, že reaguji až nyní, ale měl jsem pracovní povinnosti.

Možná ten dotaz vyzněl trošku hloupě, ale byl myšlen v dobré víře a to v dobré víře začátečníka který zasadil prvně v životě stromy a teď mám strach - jelikož půda ve které jsou stromky zasazené je dost neprpustná - tzn. celý obsah vykopané jámy je vyměněn - je tam úrodný kompost, ale složení půdy říká, že od 60cm nastupuje šedý težko propustný jíl... a jelikož by se měly nově zasazené stromky zalévat, ale zase na druhou stranu je nechci přelít - nevím jak moc dobře stromky tu vodu vypijou potažmo jak dlouho se tam ta voda bude držet (ve vykopaných jámách ta voda tam klidně týden stála a to skoro nepršelo...)... z druhé strany zase slýchám ať v takové půdě vůbec nezalévám! a nechám kořeny svému osudu... tak jsem na rozpacích... děkuji za Vaše názory a rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika