Malé čerpadlo na dešťovou vodu



Stránky: 1,  2,  3   
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?) 
10.6.2018 23:52, zobrazeno: 15132x

Prosím poraďte, máme na zahradě zakopanou nádrž o objemu 2,5 kubíku na dešťovou vodu. Hledáme čerpadlo, kterým bychom mohli zalévat klasickou malou zahradní hadicí 1/2". Hloubka nádrže je max 2,5 metru. Preferujeme co nejmenší výkon, abychom mohli zalévat pozvolna. Délka hadice, kterou budeme zalévat bude cca 30m. 

Rozhodujeme se mezi ponorným čerpadlem (trochu kalovým kvůli nečistotem ze vsakovačky a ze střechy) a mezi domácí vodárnou. Taky přemýšlíme kolik do toho investovat, ne že bychom na něj neměli, ale aby nás čerpadlo nestálo víc než voda z vodovodu za dobu jeho životnosti.

Manžel to studuje už několik večerů, třeba někdo bude mít zkušenosti :-).

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.103 (?), 11.6.2018 10:22

řešil bych to sudovým čerpadlem, je jich na trhu slušný výběr. Výtlak mají dostatečný, spotřebu mizivou, nasazení hadice 1/2". Jen na konci hadice už nebude nicmoc tlak, tak bych doporučil přečerpávat dešťovku do 200l sudu a pak zalévat ručně kropáčem. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 11.6.2018 10:26

já mám u dešťového svodu v zemi zapuštěný IBC a z něho čerpám do sudu už asi 10 let s alko rain.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.237 (?), 11.6.2018 10:53

Pořiďte si čerpadlo s tlakovým spínačem, které můžete spouštět pistolí na konci hadice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 183.143 (?), 11.6.2018 11:51

Dekuji, to by bylo nejlepší, věděl byste poradit nějaké osvědčené nebo alespoň spolehlivou značku?

to Walter: Na zalévání kropacem nepotrebujeme čerpadlo, to uz delame ted, ze tahame z nadrze kyble s vodou. Čerpadlo chceme, abychom to nemuseli nosit :-D.

to host: na alko rain kouknu. Z toho sudu to pak nosite rucne? Zvazovali jsme nadrz nad uroven pozemku a zalevat samospadem, ale aby to nebylo zbytecne prekombinovane a dalsi kram, kdyby slo zalevat zalevat rovnou ze zeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 11.6.2018 14:02

Psal jsem oba příspěvky. S alkem jsem spokojený a tahám jím vodu taky na asi 30m vzdálenosti půlcoulkou. Ale není v ní na konci moc velký tlak a tak to je spíš na zalití přímo z hadice, na kropení to nestačí. Jestli ale chci vodou rovnoměrně pokropit, přečerpám jí napřed do 200l sudu a teprve pak z něj konví zalévám ručně. A považuji za rodílnou námahu nabrat vodu ze sudu ve výšce pasu nebo tahat jí vědrem na provaze z podzemí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
dejvic - (16) - 245.44 (?), 7.5.2020 20:51

mohl bych poprosit o nejaký typ, já ale konkrétně bych radši nějaké čerpadlo které by trochu tlak dávalo, aby na konci hadice mohl být rozprašovač a mohl jsem zalévat trávník, nemusí to být žádné dělo, ale ted mám Ponorné kalové čerpadlo GS 4000 ale po 30m hadice to už sice tece, ale žádný tlak na tom nevymyslím :-) díky za každý tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 11.6.2018 11:53

Máte protichůdné požadavky. Aby to spíš neteklo a 30 metrů půlcoulky. Aby to tou půlcoulkou 30 metrů prolezlo, musí být na začátku nějaký tlak.  Kalovým čerpadlem moc vody tou hadicí nepropasírujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.193 (?), 13.5.2020 21:33

Co vrtačkové čerpadlo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 11.6.2018 14:15

Moc nerozumím tomu, proč trváte na co nejmenším výkonu. Já mám ve studni (2m hluboko) celkem výkonné ponorné čerpadlo, kterým čerpám užitkovou vodu do baráku i na zalívání (převýšení tak 8 m, délka tak 40 m 32mm HD trubky), a tlak je (čerpadlo má výtlak 45 m) tak akorát na zalívání. Pokud budete chtít něco nevýkonného, moc tím nezalijete, nebo u toho strávíte půl dne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika