Křovinořez Stihl FS 350



host - 149.37 (?) 
15.5.2012 18:49, zobrazeno: 9074x

Prosím pana J.S. a pana RadkaB případně jiné odborníky o radu ohledně tohoto křovinořezu, začalo cosi hučet od kloubu, dělá to ve vysokých otáčkách, měl jsem jej na servisu-promazány ložiska v hřídeli a prý jsem málo mazal ten kloubový převod, ale vše je prý OK.jenže po chvíli hučí zase... Předem moc děkuji.Servisák to asi těžko pozná když jeje nemůže otestovat v zátěži, takže je to složité.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.83 (?), 15.5.2012 19:57
Když budu vycházet z diagnózy, tak je hlučnost způsobena soukolím převodu, nebo ložiskem. Po promazání tukem se krátce stav zlepší vymezením vůlí a než tuk z většiny opustí otáčkami soukolí, také je tekutější. Tomu se nedá pomoci, pokud chybí materiál. U hlučného ložiska bych použil Metaltec 1, nebo Duralube, které značně zlepší doběh a promazání ložisek na namáhaných plochách. Může být znatelné zlepšení i v soukolí. Stačí 50ml do úhlového převodu, výhodou je také výrazné odpuzování vlhkosti. Levnější a snadnější možnost zlepšení stavu neznám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.37 (?), 15.5.2012 20:05

Děkuji Vám pane J.S.Je zajímavé že se mu nezdály nikde vůle, myslíte že dalším provozem se bude stav výrazně zhoršovat?Mám to jen na svoje sečení, nedělám na živnost.Ten uhlový převod stojí cca 4000kč, je to šupa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.83 (?), 15.5.2012 20:19
Těžko posoudit, jak to důkladně zjišťoval, ale je to naděje, že soukolí je v pořádku a dělá to ložisko. Předpokládám, že jste vyloučili vliv strunové hlavy, resp nevyváženého nože.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.37 (?), 15.5.2012 20:24

Strunová hlava už byla na pokraji smrti, napadlo mě že to může být ona, koupil jsem novou ale je to stejné, takže strunová hlava to není.To ložisko v hřídeli bylo suché dlouho, popiskovalo to když se hlavou při vyplém motoru točilo tam a zpět už hodně dlouho, asi jsem to ložisko načál, asi jej nechám vyměnit a budu vědět, kolik tak odhadem stojí to ložisko?Moc Vám děkuji pane J.S za Váš čas a rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 15.5.2012 21:30

Cenu ložiska přesně neznám, ale v každém servisu Stihl ji vědět budou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.0 (?), 15.5.2012 23:35

jestli jste stroj provozoval delší dobu bez namazání " ložiska" (ložisko se nemaže, maže se úhlový převod a to v intervalu 100 provozních hodin) tak počítejte s tím že ten převod načnutý je. Opravovat to skoro nemá cenu, z původní převodovky vám zbyde akorát obal, všechno ostatní se musí vyměnit, cenově se to s prací blíží ceně převodovky. Osobně bych to dodřel do konce a pak koupil nový převod.

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.72 (?), 16.5.2012 6:15
Ložiska úhlového převodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.37 (?), 16.5.2012 14:37

Ten převod jsem mazal určitě tak 2 krát a víc jak 200 hodin najetých nemá.Jenže jde o to jestli jsem ho namazal dost... ale podle servisáka asi ne, takže jsem zvědavý jak to bude vypadat dá, no však uvidím, když to bude zesilovat tak to nechám vyměnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.84 (?), 16.5.2012 16:25
Proto jsem Vám doporučil viz úvod, tím to nemusíte dodřít, ale používat dál. Ložiska se kvalitně promažou od převodu a jejich chod ztiší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika