Kapková závlaha - test kapkovačů na nízký tlak



Enzo - (3) - 163.126 (?) 
25.4.2020 12:13, zobrazeno: 5136x

Zdravím, uvažuji o kapkové závlaze s nízkým tlakem. Protože se u kapkovačů neuvádí průtok při nízkém tlaku, tak jsem je sám zjednodušeně změřil.

Měl jsem kapkovače iDrip bez kompenzace tlaku 8 l/h (červený), 4 l/h (zelený) a 2 l/h (modrý). Zkoušel jsem dvě různé výšky - cca 40 cm a cca 80 cm. Po nakapání do plastových dóz jsem to zvážil a odečetl hmotnost dóz. Pro jednoduchost jsem počítal že 1 litr = 1 kg.

výška 40 cm  -- výška 80 cm

modrý - cca 0,41 l/h  -- 0,59 l/h

zelený - cca 0,76 l/h --cca 1,09 l/h

červený - cca 1,57 l/h   --  cca 2,25 l/h

Protože jsem tyto informace hledal na internetu a nenašel, dávám to k dispozici. Snad to někomu pomůže.

Enzo


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 62.96 (?), 25.4.2020 15:58

Dobrý den! Já mám ve skleníku kapkovou závlahu NETAFIM a jsem s ní naprosto spokojen.Stačí jí 50cm nad záhony.Já mám ve skleníku sud na podstavci který mi vydrží asi 1 měsíc.Za 1hodinu odkape z 1 trysky asi 0,5l vody.Mám tam spínací-časovací ventil který je puštěný 1 hodinu denně.Teď to ještě zapojené nemám až dosadím všechny sazenice tak to zapojím.Nepotřebné trysky mám zaslepené smršťovací bužírkou.Milan

foto skleníku
foto skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.249 (?), 25.4.2020 17:50

Dobrý den. Také o ní uvažuju že ji koupím.je to ta zahrádkářská sada? Jaký to máte spínací ventil a jak máte řešenou průchodku v sudu. Děkuji za odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.96 (?), 26.4.2020 20:25

Dobrý den! Ano, mám koupenou celou sadu.Otvor mám přes plastový sud mosaznou fitinkou a spínací ventil dle foto na 2 tužkové baterie-vydrží celou sezonu.Předtím jsem měl ventil pouze mechanický ale ten spolehlivě nepracoval. Milan

Průchod a ventil
Průchod a ventil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Enzo - (3) - 163.126 (?), 25.4.2020 20:46

Diky za informaci. Já to budu mít venku. Plánuji několik vypínatelných (zatím ručně mechanicky) větví. Test jsem dělal kvůli tomu, abych věděl, kolik jednotlivé kapkovače dávají při nízkém tlaku vody. Budu zavlažovat jahody, maliny, keře borůvek a nějaké další věci. Je někde možné zjistit kolik jednotlivé rostliny potřebují vody (chápu že když venku prší tak to tu potřebu ovlivní). Například jahodník asi potřebuje různě vody podle vegetačního cyklu (nejvíc asi při růstu plodů a dozrávání). Je možné někde zjistit takové informace nebo je to součást know how velkopěstitelů? Ti to určitě dobře vědí a podle toho jistě zalévají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Enzo - (3) - 163.126 (?), 3.5.2020 12:11

Tak jsem prohledával internet a nakonec jsem přece něco našel.

Jak efektivně zavlažovat jednotlivé druhy rostlin

Pokud někdo má odkaz na něco podobného, budu rád když jej sem dá.

Enzo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika