Kapková závlaha, nebo průsaková hadice?



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?)
25.7.2019 21:34

Netvrdím, že to nebude zaručene fungovať, je však otázka, ako dlho. Mal som viacero zavlažovacích systémov, no ten čo mám teraz, funguje najlepšie. Hadice na zimu neschovávam, stále sú na svojom stanovišti, či je 35°C v lete alebo -15°C v zime. Dokonca ani vodu vodu z hadíc na zimu nevytláčam, iba ju nechám vytiecť samospádom. Údržba je minimálna. Používam ju 6. rok a takmer všetky komponenty (niektoré časti hadíc sú menené) sú pôvodné. Preto sa týchto lacných sád obávam, lebo veľa toho nevydržia a aj to spracovanie je také made in china. Na druhej strane je to logické, za tú cenu nemožno veľa očakávať. Ak má pani obmedzený budget, bude jej to musieť stačiť.

PS: Ten vodný kameň som spomenul ako eventuélne riziko. Kto má veľmi tvrdú vodu ako ja, vie o čom hovorím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 25.7.2019 15:42

Několik let jsem to používal, napojeno na vodu ze studny. Žádné ucpávání trysek, žádný vodní kámen. Vodu z studny ženu i do domu na WC a praní, taktéž žádný problém. Kdyby mi to nefungovalo k plné spokojenosti, nebudu to doporučovat jako levné a funčkní řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 25.7.2019 16:49

Taky jsme používali, funguje bez problémů. Letos jsme neinstalovali a lituji toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 25.7.2019 17:48

Já jsem to natahoval minulý týden, už mě ty konve přestaly bavit. U studny je čerpadlo 1000W, aby pořád nespínalo, jedu přes IBC kontejner a bazénkové čerpadlo. Mám nějaké sady z Lidlu, ty se dost zanáší, tak jsem pak dokoupil kapkovače z Aliexpres. Co jsem nezprovoznil jsou ochlazovací rozprašovače z EVACZ, potřebují asi klasický tlak a konstrukci nad papriky. S malým tlakem to funguje jako kapač, ale je v tom gumička, která se extra zanáší řasou. Ale všechno se dá rozebrat a vyčistit.

Hlavní výhoda kapky je právě to malé kolečko vlhkosti přímo u rostliny, na suché půdě neroste plevel. Slánsko je ve srážkovém stínu, prší tu jednou, dvakrát za měsíc.

Průsakovou hadici z Lidlu používají rodiče s čistou vodou, ale i tak průsak časem klesá. Ale druhou jsem koupil ve výprodeji za půlku, takže taky žádný velký výdaj. Máti je přes 80 a přetahuje hadici podle delších řádků rajčat, řepy, mrkve. Na ostrůvkové pěstování nevím, tam by se těžko stěhovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 25.7.2019 21:34

Netvrdím, že to nebude zaručene fungovať, je však otázka, ako dlho. Mal som viacero zavlažovacích systémov, no ten čo mám teraz, funguje najlepšie. Hadice na zimu neschovávam, stále sú na svojom stanovišti, či je 35°C v lete alebo -15°C v zime. Dokonca ani vodu vodu z hadíc na zimu nevytláčam, iba ju nechám vytiecť samospádom. Údržba je minimálna. Používam ju 6. rok a takmer všetky komponenty (niektoré časti hadíc sú menené) sú pôvodné. Preto sa týchto lacných sád obávam, lebo veľa toho nevydržia a aj to spracovanie je také made in china. Na druhej strane je to logické, za tú cenu nemožno veľa očakávať. Ak má pani obmedzený budget, bude jej to musieť stačiť.

PS: Ten vodný kameň som spomenul ako eventuélne riziko. Kto má veľmi tvrdú vodu ako ja, vie o čom hovorím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.88 (?), 28.7.2019 17:36
Hezky podvečer, já klidně investuji do kvalitnějšího systému, když to bude fungovat... můžete mi prosím poradit, od koho koupit? Konečně jsem si to trochu poskladala v hlavě a asi pro mě bude nejlepší ta varianta rozprasovacu, které nastavim tak, aby nerozprasovaly, ale aby z nich voda crcela... to zvládnou každé ty rozprasovace? A ideálně aby to bylo do všech stran... existuje něco takového? Po čem mám jít? Moc dekuji. Saša
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 28.7.2019 19:58

Ja som celú závlahu riešil cez firmu Netafim. Na Slovensku už neexistuje, ale v Čechách má ešte stále zastúpenie. Mrknite na ich stránku, majú tam popísané jednotlivé zavlažovacie systémy. Potom ešte existujú firmy ako Gardena alebo Claber, ktoré tiež ponúkajú závlahy, no zdajú sa mi byť dosť drahé. Aby voda z rozprašovačov len crčala, museli by Ste znížiť na prívode tlak vody. Potom ale nebudú rozprašovače správne fungovať, keďže sú navrhnuté na rozprašovanie vody, nie na pomalé vytekanie. Bez ohľadu na značku, možno by bolo pre Vás vhodné niečo ako je na obrázkoch.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.174 (?), 28.7.2019 20:33
Jeee, a co to je? Jak se to jmenuje?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 28.7.2019 20:38

To je od Gardeny, Micro-drip systém sa to tuším volá, ale ako som spomínal, Gardena sa mi zdá trochu pridrahá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.174 (?), 28.7.2019 20:48
Tak tady níže ještě někdo uvádí agrotherm... to je dobra firma? Nebo netafim? Kterou byste doporučil? Zítra bych si to obvolala... Saša
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 28.7.2019 20:58

S agrothermom nemám skúsenosť, no vyzerá, že sú tiež z fachu, nebál by som sa toho. Dokonca majú e-shop. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika