Je deštová voda vhodná na sprchování (na chatě)?



Beck83 - (4) - 138.181 (?) 
12.12.2010 14:52, zobrazeno: 19156x

Dobrý den, zajímalo by mě zda máte někdo zkušenosti s deštovou vodou při sprchování (např. na chatě) samozřejmě po očištění a dezinfekci(popř.jaku dezinfekci použít?)? Rád bych to vyzkoušel, protože na všech chatách nemusí být pitné vody dostatek (nebo nemusí být vůbec). Ještě jsem se chtěl zeptat zda-li by byla možnost využit (v mém případě... uvažuju do budoucna :-)) tuto deštovou vodu na výhřev?!? Například ji ohřát a poslat dále do radiátorů? Nebo je to blbost? Rád bych podotkl že by toto řešení melo být využito na chatě(kde jinak žádná voda není)!!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Karlíček - (17) - 64.242 (?), 12.12.2010 15:08

než jsem udělal na chatě vrt.studni, jsme se sprchovali dešťovou vodou několik let! Ošetření jsem jsem prováděl s okapu přes dvojité sítko do 2000L nádrže a pak jen savem dle návodu.Možná záleží jakou máte střechu, já plechovou.Azbestocementová asi moc vhodná nebude

něco podobného jsem měl
něco podobného jsem měl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beck83 - (4) - 138.181 (?), 12.12.2010 15:39

Tak nějak si to představuji i já (možná jen místo té železné nádrže použiju plastovou 1000l nádrž, protože je chata ve svahu a takou nádrž bych tam nedostal :-)).Jinak střechu mám taktéž plechovou zkusím tam přidat ješte nějaké fitry na vodu a uvidím. díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.226 (?), 13.12.2010 9:20

dobrý deň...vodu je možné zachytávať cez sito, prípadne jednoduchý filter do podzemnej nádrže vedla chaty... ak je dostatočne veľká nádrž, tak máte vodu aj na zimu..proti preplneniu je jednoducho prepadová trubka vyvedená mimo pozemok... používajú to tak na slapoch vysoko v kopci kde nie je studňa/ tu niekde som o tom písal/ majú to cez malú domácu vodárničku aj na sprchu+priet.ohrievač, WC splachovacie, aj na umývanie riadu+prietokový ohrievač, aj na kúrenie v radiátoroch /malý elektro kotol, postupne to vyhreje/, tam je voda v okruhu doplnená nemrznucou kapalinou, aby sa to nemuselo sledovať proti mrazom... tá podzemná nádrž má asi 8m3...je asi 80 cm pod povrchom a na tom je trávnik... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beck83 - (4) - 138.181 (?), 13.12.2010 16:14

Velmi zajimavé, já zřejmě nebudu moci dát nádrž někdě do země protože nádrž může být maximálně ve stejné úrovni s chatou (možná že by se podařilo ji něčím podložit) jinak mi to terén nedovolí. já bych rád (do budoucna) vyzkoušel to vyhřívát pomocí lázenských kamen.Na zimní období bych zkusil přečerpat do sudu ve sklepě (sklep je pod chatou a snad to tam nezamrzne :-) nemám to zatím vyzkoušeno... chatu mam krátce).Jinak by mě zajímal ten článek co jste "tady někdě" psal, rád bych si přečetl  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 159.112 (?), 21.1.2018 12:09

No my na chatě máme nádrž cca 500l na dešťovku, čerpadlem je táhnuta ze sklepa nahoru, pak je rozvedena do umyvadla a WC společně se sprchou, pitná voda tam ani není přivedená (Chvalčov, kousek od Hostýna), takže pitnou vodu bereme z koryta, do kterého teče pramen z někama, ale je nezávadný a pitný, takže na sprchu je dšťovka vhodná, než do nádrže přiteče, tak je přes sítko, hadr a pak se kal usadí kdyžtak na dně a čerpadlo s bočním sáním je cca 10 cm nad kalem, takže voda je čistá a nesmrdí a hlavně je vhodná ke všemu, akorát ne na pití, pití a vodu na vaření a umývání nádobí máme z plastových kanistrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika