Jaké zvolit ponorné čerpadlo



Stránky: 1,  2,  3,  4   
mave1 - (1) - 56.245 (?) 
22.5.2011 21:24, zobrazeno: 44920x

Potřebovala bych poradit s výběrem čerpadla pro zavlažování zahrady.Máme u domu jímku pro sběr deštové vody /cc 2m hlubokou/. Od jímky by vedla hadice do zahrady cc 17m a tam by byl rozstřikovač na trávník.Mám vybraná 2 čerpadla Ruche 1 ng/max6barů, průtok vody 1200l za h, Extol 414153 1100w /4bary, 6000l za hodinu/.   Co je důležité zvolit pro rozstríknutí rozprašovače více litrů nebo více barů? Pro rozstřikovač který mám vybraný potřebuji jen 2 bary. díky za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 156.199 (?), 23.5.2011 7:50

Zahrada je na rovině?? Jestli ano tak by jsem doporučil spíše čerpadlo s parametrama Extolu, sice nemá tak velkou výtlačnou výšku. ale na Ruche připojíte pouze jeden rozstřikovač - dává menší množství vody.

Osobně by jsem se podíval po jiné značce než Extol, nejsem tak bohatý aby jsem si kupoval levné věci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.246 (?), 23.5.2011 10:50

Zahrada je na rovině. Velikost zahrady je cc 18x4m nic velkého. Co by jste doporučil za čerpadlo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 156.199 (?), 23.5.2011 12:42

Já osobně by jsem vybíral mezi těmito dvěma typy:

- Ponorné čerpadlo HC7 inox

- Ponorné čerpadlo HC8 M s integrovaným plovákem

Jsou levnější než vámi uvedená čerpadla, ale o 100% kvalitnější /i to že je to česká výroba je dost důležité...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.126 (?), 23.5.2011 13:02

Ta čerpadla co doporučujete nedávají ani 1 bar.Na zalévání s rostřikovači musí být ponorné čerpadlo tlakové ale ne vřetenové.Musí mít oběžné kolo.Zkuste googlit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.105 (?), 8.7.2011 8:52

Nechci vám kazit iluze, ale zajímalo by mne, jak ste přišel na to, že tato čínská čerpadla (HC) se vyrábějí u nás... To, že mají nalepený český štítek a je na ně masivní reklama vůbec nic neznamená. A už vůbec nemůžete koupit vřetenové čerpadlo české výroby za 3.500,- jako stojí tento číňan. Ty český jsou totiž opravdu mnohem kvalitnější a taky dražší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 8.7.2011 9:05
Podle údajů, kterém mám k dispozici, se tato čerpadla sestavují u nás, z větší části z dovezených čínských dílů. Nechci kazit iluzi Vám, ale jak jste přišel na to, že v Česku vyráběná vřetenová čerpadla jsou kvalitnější? V čerpadel typu EVGU namontovaných v posledních cca 3 letech, u značné části z nich, došlo k přereznutí tyčky mezi motorem a hydraulickou částí. Už to řeší i výrobce a údajně začíná dodávat tyto součástky z nerezu. Navíc jsou k dostání kopie těchto čerpaddel za Slovenska. Číňanů jsem do vrtů montoval několik (je to levná varianta k předraženým 3´ čerpadlům) a dosud fungují bez problému. I ta drahá obvykle nevydrží déle než 10 let. I kdyby jste za tu dobu koupil Číňany dva, tak je to pořád mnohem levnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 86.105 (?), 14.7.2011 8:25

S hřídelkama u EVGU ze Sigmy máte pravdu, (nepřereznou tak rychle, ale trhají se hlavně v místě lisovaných spojů - výrobní vada) ale jsou tu i jiní co je už dávno dělají z nerezu a lépe (z jednoho kusu). Zkuste se podívat na čerpadla od firmy PCH Lutín, nebo ČT (čerpací technika) Brno. A protože čerpadla opravuju, tak vím jak a z čeho jsou vyrobeny, stejně jako ty čínský. To ostatní už je věc názoru, ne každý nadšeně vytahuje 2-3x za 10 let vadnou pumpu ze studny, ale zatracovat je tady nebudu. Za ty peníze taky chvíli poslouží. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 147.107 (?), 23.5.2011 14:45

Hodnoty u čerpadel se dnes udávají mezní, to znamená ucpu výtok a změřím tlak, nebo změřím průtok zcela bez tlaku. Obojí je pro praxi nepoužitelné a zákazníkovi pro kočku. Výsledná hodnota tlaku a průtoku bude někde mezi a jen Všemohoucí ví kde. Jednoduchá základní pomůcka: 3000 l / hod = 50 l / min., což je hodnota představitelnější. Tedy představuje 5 kýblů naplněných za minutu. K tomu, aby to teklo, musí být na konci hadice rezerva, přebytek tlaku, jinak by to neteklo. Když budete chtít rozstřikovat, musí být tento přebytek asi 2 bary. Dále se něco tlaku ztratí v rozvodech, podle Vašeho popisu odhaduji nejvíce 1 bar. Teď víte vše, co potřebujete, uvařte si kafe, namalujte si obrázek s čísly a vyberte v klidu pumpu. Nekupujte nějakou drahou vysokotlakou obludu za drahé peníze a hlavně nekupte kalové čerpadlo, to nemá tlak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.252 (?), 23.5.2011 19:31

Děkuji za radu. V zahradě jsem se nakonec rozhodla pro 5 výsuvných rozstřikovačů. Myslíte, že by bylo dostačující čerpadlo 4 bary a průtok 6000l za hodinu pro rozstříknutí těch rozrašovačů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika