Jak silne cerpadlo pro zavlahu?



Stránky: 1,  2   
host - 195.15 (?) 
23.6.2011 18:46, zobrazeno: 28288x

Zdravim,

     potreboval bych poradit, chtel bych na zatravnenou plochu zahrady asi 140m2 udelat automatickou zavlahu svepomoci s pouzitim dilu gardena, nejvic si nevim rady s cerpadlem.Mam podzemni nadrz na destovou vodu ze strechy hloubka je 1,5 m.Rozvod potrubi, budou 2 vetve, jedna dlouha asi 45 m ve tvaru U s 8 zadestovaci Gardena S80 a druha asi 20 m tvar L se 3 zadestovaci Gardena S80.Zadny ze zadestovacu neni nastaven na cely kruh.Mam vybrane cerpadlo Gardena 4000/5 Comfort, obe vetve budou pripojeny na cerpadlo primo.Cerpadlo ma max 4.5 bar.Utahne to, bude mi tohle stacit nebo je to malo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 23.6.2011 21:32
U hloubky 1,5 m nebude problém s výtlakem, ale množstvím přepravené vody. Obvykle se počítá na jednu větev DN 32 tři postřikovače 360 stupňů. Záleží na údaji výrobce, jaký je odběr na jednu trysku. Podle toho se plánuje rozmístění trysek. K čerpadlu je nutné použít ještě nějaký ovládací systém, obvykle, v tomto případě, spínací automat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.15 (?), 24.6.2011 7:17

Cerpadlo Gardena 4000/5 comfort, ktere jsem vybral ma max.dopravni mnozstvi 4000 L/h, pouziji trubky o prumeru 25mm, pozemek je v rovine.Zatim bude cerpadlo zapojene do zasuvky ovladane rucne vypinacem.Neni nekde moznost nejakeho prikladu pro vypocet potrebnych hodnot? Jde mi hlavne o to, abych nekoupil tohle cerpadlo a pak nezjistil, ze je slabe.Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 24.6.2011 8:59

nebude to tak easy!

Najprv potrebujete poznat tlakovu krivku cerpadla, ///ci jak sa tomu hovori. Cize aky dava prietok pri danom tlaku. Napriklad vasich 4000 l/h je pri nulovom tlaku. Cize ak budete tlacit do postrekovacov tlakom 2 bary, bude prietok povedzme len 2000 l/h. Ten tlak sa vytvori tym, ze voda musi prekonavat isty odpor, ako ked polievate zahradu a otvorite rucny postrekovac, priskrtite a voda pojde pod vacsim tlakom, vlastne menite tlak aj prietok.

Potrebujete poznat ake budete mat postrekovace. Tie pracuju pri urcitom tlaku, aky vobec mohli niekam dostreknut. Pri tom tlaku maju urcity prietok. Musite spocitat prietok vsetkych postrekovacov. Ak je ich vela a cerpadlo ich neutiahne, potrebujete vytvorit viac sekcii, rozdelit plochu na viac casti a tie zavlazovat jednotlivo. Viac sekcii treba, ak aj mate iny druh zavlahy, napr. travnate plochy a kvapkovu zavlahu. Tie sa asi nedaju kombinovat.

Musite odhadnut tlakove straty v potrubi. Pre mensie prietoky a jednoduche zavlahy ak pouzijete 3/4 col a 1 col su tlakove straty naozaj male. 1/2 col dajte llen na konce k postrekovacom. Tlakove straty som kedisi videl na webe fi Claber.

Najlepsie urobite ak si nakreslite presny plan zahrady vratane kde co mate a co chete zavlazovat a pojdete do nejakej firmy. Mne fi predajca zavlahy Hunter rada poradila a urobila projekt zavlahy zadarmo.

CO mne vadi, ze fi radi ponukaju velmi silne a zbytocne drahe cerpadla na zavlahu. Potom cerpadlo zbytocne tlaci pri kvapkovej zavlahe... a pri rucnom polievani vam to spravi tym prudom velku galibu. To vase, co ste si vybral nie je tak silne. Ale o vsetkom rozhoduje presny projekt zahrady a ci je dobre usetrit na cerpadle napr. vacsim poctom sekcii a podobne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.29 (?), 24.6.2011 12:25

Tak ten průměr 25 je málo, jak píše kolega nade mnou tak tu 32 a odbočky 25.Ale na tak malou travní jak píšete 140 m2 bych dal spíš rozstřikovače s charekteristikou čtvercovou.Já jsem použil značku Claber a tam je napsáno jak velkou plochu při jakém tlaku pokryje a kolik má průtok za minutu.A potom stačí kalkulačka a metr a projekt zvládne každý sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.238 (?), 24.6.2011 14:12

ak je to opbdlznik ci stvorec kupil by som 4-6 hunter rotator a slo by to na jednu sekciu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.57 (?), 24.6.2011 16:06

jestli chcete závlahu na "pár" let, běžte do gardeny (upřímnou soustrast, od této firmy bych si nekoupil ani lopatku), pokud chcete aby vám to vydrželo více než 2 roky, zaměřte se na výrobky firem, které vyrábět komponenty pro zavlažování skutečně umí, např. zde zmiňovaný Hunter apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.238 (?), 24.6.2011 16:15

Myslim, ze fi co vyrabaju komponenty pre zavlahu cerpadla bezne nerobia. O cerpadle Hunter som nepocul. Mam Gardenu tiez a niekolko rokov a je ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.57 (?), 25.6.2011 11:20

mozna jsem se spatne vyjadril, mozna jste to spatne pochopil, proto to pisu jednoznacne: tazatel chce sestavit zavlahu s dilcu gardena - toto mu nedoporucuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.51 (?), 25.6.2011 11:54

ok tema je o cerpadle a preto vas koment vyznel ako o cerpadle. Suhlasim s vami, ze zavlaha gardena nie je to prave... Na druhej strane cerpadlo gradena mi pripadne OK za tie peniaze i ked mozno su lepsie znacky... Vyznaj s v nich!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika