Jak připojit hadici k vnitřnímu kohoutku



Mr.Black - (1) - 44.77 (?) 
14.7.2018 18:45, zobrazeno: 12130x

Hezký den. Již delší dobu řeším problém s tím, jak připojit hadici k vodovodnímu kohoutku v kuchyni. Na internetu jsem našel jistou redukci, ale když jsem se díval na nějaká videa na YT, tak tam lidé vyšroubovali "vnitřní" část z kohoutku a našroubovali tam "závit", který byl přibalený k této redukci. Ovšem když jsem se díval na náš kohoutek, tak zde nic vyšroubovat nelze. Kohoutek má průměr 23 mm a je celý kulatý, takže mě napadlo, že bych na něj prostě a jednoduše nacpal hadici, jenže když jsem se díval na internet, tak se prodávají hadice o průměrech jen 19 a pak 25 mm. 

Jestli někdo máte nějaký nápad, nebo tip, byl bych velice vděčný za jakoukoliv radu. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.179 (?), 15.7.2018 0:03

Jedině vyměnit baterii v kuchyni za jinou, bez přišroubování by vám hadici strhnul tlak vody.  Nebo jestli by do stávajícího kohoutku nešel vyříznout závit.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.41 (?), 15.7.2018 1:10

Namočením do horké, vařicí vody a následným navlečením na nějaké kuželovité "kopyto" nebo něco podobného se dá vnitřní průměr plastových hadic o hodně zvětšit.
Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.16 (?), 15.7.2018 1:53

Vypadá to na kuch. stůl s dřezem. Baterie je určitě napojena na pevný rozvod panceřovou hadicí, tak co brání rozpojení a vložení Tkusu s hadicovým ventilem. Tímto řešením by nebylo omezené použití dřezové baterie a při použití hadice, by akorát nebyla dovřená dvířka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 42.10 (?), 15.7.2018 10:30
To 149.16: pokud dělal rozvody normální "vodař" tak jsou na přívodu k "baterce" roháčky. Tam bych vložil "T" kus, uzavírací armaturu s daným průměrem na hadici. Nevím, k čemu zadavatel diskuse chce takové řešení, ale toto řešení není optimální. Jedná se o byt, o dům, napojení hadice k myčce, k pračce, k zalévání zahrady?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.211 (?), 1.8.2018 9:53

Predava sa set, ktory je presne urceny pre tento pripad. Jedna sa o redukciu, ktara sa naskrutkuje namiesto perlatora a beznu hadicovu spojku. vnutorny zavit + rychlospojka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.19 (?), 1.8.2018 10:07

Prodává se přímo dvojitý kohout, který se namonbtuje místo jednoduchého roháčku s 3/8" závitem. Ten dvojitý kohout má jeden závit stejný jako roháček pro stojánkovou baterii a druhý závit je 3/4" pro připojení myčky (v kuchyni) nebo pračky (v koupelně). Do zdi to má stejný 1/2" závit

SfK.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 104.179 (?), 13.8.2018 20:56

no a pokud nechceš přijít o plynulou regulaci teploty (pozor na odolnost hadice, teplota vs tlak), mám to udělaný tak:

Koupil jsem novej perlátor (určitě to tam je, ta spodní část. Jen to asi bude zarostlý kamenem, tak to nejde lehce), na starej jsem po vyhození vnitřních sítek a opilování chromu upravil průměrem tzv. vsuvku s potřebným závitem a jelikož to je všechno z mosazi, zaletoval na měkko cínem. Nesmí to k sobě jít na tupo, ale zasunout do sebe. Na druhej konec vsuvky našrouboval obyč redukci na zahradní rychlospojky, těsní tam guma. 

V případě potřeby vyšroubuju perlátor, nasadím redukci s rychlospojkou, na tu klapnu hadici a mám teplou vodu v hadici. Perlátory jsou s vnitřním i vnějším závitem, mám udělaný oba, takže to jde. 

Fotku nemám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika