Jak na vodu?



Stránky: 1,  2   
petero21 - (8) 
9.4.2007 10:52, zobrazeno: 29576x

 Zdravim ctenare,

Vzpomenete si jak mel vas soused, nebo kterykoliv chalupar na sve chate zarizeno vodni hospodarstvi, kdyz nemel vlastni studnu? Taky mam chalupu bez vody, dovazim si vodu v kanystrech, ale uz mne to nebavi. kdyz dovezu moc tak stuchne, kdyz vozim malo, tak je to otrava.........

Destovku je pit nezdrave, a z potoka jak by smet. Chalupa bez vody je nanic. Co bych dal za dobry napad!!!

 Hezky den! Petr bez vody.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 9.4.2007 19:32
Většinou to dělají tak, že na pití si vozí balenou (tu pijou beztak i doma), užitkovou použijí z dešťovky z okapu. Pokud je střecha dost velká, vyplatí se zakopat do země 1000 litrovou plastovou nádobu (případně vybetonovat větší)  a z ní čerpadlem plnit  nádržku na půdě. V zemi voda nezmrzne ani v zimě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.170 (?), 10.4.2007 7:43

Ty plastové nádoby mají dole dost velký kohout a dají se spojit. Dvakrát 1000 litrů je už nyslím dost. Chci to tak také řešit. Navíc chci mezi nádrž v zemi a na půdě dát pískovou filtraci. Tím by se mohla kvalita užitkové vody zlepšit. Nikde jsem to ale neviděl Je to jen můj nápad a tak nevím jaký by byl výsledek čištění. Možná by to chtělo i filtraci před nádobou v zemi.

Dejte pak vědět co jste realizoval a s jakým výsledkem.

VV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 10.4.2007 11:59
Filtraci mezi rýnu a primární nádrž bych nedával. Při prudkém dešti by nestíhala a o mnoho vody byste přišel. Z empirie mohu říci, že voda v nádrži je překvapivě, až nepochopitelně čistá (pod zemí ve tmě nežijí řasy ani larvy komárů). Nevím, jestli je filtrace nutná. Venkovní bazén je něco jiného. Pitnou vodu z toho beztak neuděláte. Možná by stála za úvahu občas desinfekční tableta. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
petero21 - (8), 12.4.2007 17:35

Pane Vyslouzil! No to jste mne potesil s tou "az prekvapivou cistotou". Verim tomu ze tomu tak je. V zemi je zima, takze i kvaseni bude minimalni, jestli vubec nejake...... No a ta obcasna desinfekce je uplna bomba! Tak myslim ze realizaci uz nic nebrani. Nadrz se bude nechat zakopat - tim si odedru do budoucna to noseni kanystru! Nejste vy vodohospodar?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 12.4.2007 17:56
Ani náhodou. Nic z toho jsem nevymyslel, viděl jsem to u známého na jižní Moravě. Donedávna neměli zavedený vodovod a pro pitnou si chodili k pumpě na návsi (!). Podzemní nádrž na dešťovku postavili z nouze. V současnosti už ji mají jen na zalévání , napojili se na vodovod.
  Kvašení se nebojte, voda ani ve studni nikomu nezkvasí. Leda by Vám napršely švestky  :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.203 (?), 18.4.2007 18:46

deštová voda v zemi nekvasi ani nezelena.

nebot deštovka neobsahuje sama osobne žádné živiny jako potravu pro řasy a mikro. ale pozor na splachy listi (hniti´=amoniak) a hliny či lišejniku a mechu ze strřechy vše obsahuje humus a tim rust řas a  bakterii. Nejde tomu uplně zamezit ale omezeni stači Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 19.4.2007 21:49
Řasy potřebují  světlo, v  podzemní nádrži nerostou. Neviďte v tom problémy, nakonec pramenitá voda byla kdysi dešťová, než zatekla pod zem. Ostatně ani v zatopených lomech voda obvykle příliš nekvasí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petero21 - (8), 22.4.2007 19:34

Ptam se na to kudy chodim a narazil jsem na informaci od jednoho zahradkare duchodce, ze do nadrze je potrebne vlozit obycejny medeny plech. Pry to zabiji bakterie a hnilobu - coz budou asi taky bakterie... Nepamatoval si ale jak veliky, jak tlusty, ani na jak dlouho.

Nemam tuseni co je to za mechanismus, neda mne to spat. Ale pravdepodobne tam jde o to ze se vytvari medenka, coz je siran mednaty, cili modra skalice. A ta se pouziva ve vinohradnictvi proti perenospore nebo tak neco...

Slyseli jste nekdo o necem takovem? Diky za inspiraci!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174), 22.4.2007 20:54
Fungycidy jsou měďnaté a sirné, a když se ve vodě uvolňuje z plechu měď ( měděnka) tak to funguje podobně jako měďnatý fungycid... Kterýžto je účinný na většinu houbových a bakteriálních chorob (v zahradnictví) a bohužel i na některé užitečné organismy ( dešťovky) )
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika