Hydroizolace vodojemu - beton. skruže



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?)
3.4.2009 13:46

Děkuji za tipy, ta plastová jímka pro mne není řešení - já mám nadzemní vodojem=1 skruž objem cca 600 l, pokud bych vkládal cokoli jiného nežli folii, ztratím spoustu kapacity vodojemu. A mimo to - jakékoliv nadzemní heblo z plastu je na selské zahradě daleko horší nežli beton obrostlý mechem...

Ta jezírková folie by se mi výhledově líbila, ale ne PVC (je to měkčené a nepotřebuju vodou plnou ftalátů), lze koupit folii z polyetylénu nebo popypropylénu a lze to nějak jednoduše vařit/navařovat na beton?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 3.4.2009 7:47, zobrazeno: 11523x

Dobré ráno. 
Mám na zahradě ještě po předchozím majiteli 2 vodojemy z velkých betonových skruží průměr 1 metr. Dno je taky betonové. 

Aby ty vodojemy byly funkční a nepropouštěly, je zapotřebí vnitřek (a vznikající praskliny) periodicky natírat - v posledních letech jsem používal lepenku v kýblu, funguje to, ale je to řešení max. na 3 roky. 
Můžete prosím doporučit nějaké lepší (hygienicky nezávadné - žádný asfalt tam nechci) řešení ? Přemýšlel jsem třeba o natavení trusté fólie popypropylénu, nevím ale, dělají-li se nějaké hobby soupravy - pochybuji, že bych mi opravu skrže přijela specializovaná firma na bazény.
Předem děkuji za tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 3.4.2009 10:24

Problém je v tom, že skruže jako takové nejsou ideálním materiálem pro vodojem - vždy v nich bude nátěr praskat, vzhledem k tomu, že těleso vodojemu není jednolité a zvlášť patrné to je na přechodech skruží a kontaktu se dnem.

Svařit dovnitř jezírkovou folii, nebo jí tam prostě vložit by řešením jistě bylo. Otázka je na jak dlouho.

Druhou možností je při dalším nátěru tekutou lepenkou do nátěru zapracovat sklovláhnitou síťku. Celkově jsem ale skeptický - největší šanci má vložená folie. A optimální samozřejmě je podobných vodojemů se zbavit a nahradit je trvanlivějším řešením.  Nejhorší pakárna je s jejich likvidací - osobně jsem po mkoupi nemovitosti podobné peklo na svém pozemku likvidoval, a do dnes na to slzami dojetí v očích vzpomínám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.58 (?), 3.4.2009 12:57
Nyni nektere firmy vyrabi plastove jimky na miru. Asi bych se byt vami zameril timto smerem. Nechat si vyrobit jimku, kterou pak vlozite do zkruzi. Nebo, pokud budete mit stesti, sezenete vhodnou jimku jiz hotovou, coz by bylo financne prijatelnejsi. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 3.4.2009 13:30

Máte naprostou pravdu, plastové jímky na míru jsou ale dost drahé, náš tazatel by za jednu o rpůměru 1-130 c, a výšce 2m zaplatil i dvacet, třicet tisíc Kč, to už by bylo levnější koupit nový plastový tank vyráběný průmyslově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 3.4.2009 13:46

Děkuji za tipy, ta plastová jímka pro mne není řešení - já mám nadzemní vodojem=1 skruž objem cca 600 l, pokud bych vkládal cokoli jiného nežli folii, ztratím spoustu kapacity vodojemu. A mimo to - jakékoliv nadzemní heblo z plastu je na selské zahradě daleko horší nežli beton obrostlý mechem...

Ta jezírková folie by se mi výhledově líbila, ale ne PVC (je to měkčené a nepotřebuju vodou plnou ftalátů), lze koupit folii z polyetylénu nebo popypropylénu a lze to nějak jednoduše vařit/navařovat na beton?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 231.226 (?), 3.4.2009 14:23

skusiť sklolaminát???neviem ci sa to este dá zohnat vo velkom    ale jednu plechovu nádrž som videl zvnútra olaminátovanú...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 4.4.2009 11:34

sklolaminát není pro trvalý konntakt s vodou nic moc, trpí nasákavostí více, než by laik předpokládal. Rychle degraduje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 3.4.2009 14:30

podívejte se folie s atestem pro pitnou vodu, u těch je vám lhostejné, z jakého jsou materiálu.

Pozor, tyto folie pro vodní stavby na beton dost dobře nanavaříte.

Plastová nádrž, byla chápána jako vložka.

Nebo jako tank, který lze zakopat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.12 (?), 3.4.2009 21:24

Na takové případy je nejlepší stěrková izolace - například Aquafin 2K od firmy Schomburg, ale jsou dostupné i obdobné materiály od jiných firem.  Mám pocit, že tato stěrka má i atest na pitnou vodu.Přes spoje skruží a v koutech je nutno stěrku vyztužit páskou, která se dodává jako příslušenství.  Aleš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika