Frekvenčný menič



mh7916 - (2) - 33.214 (?) 
28.7.2017 12:56, zobrazeno: 2373x

Zdravím Vás,

mám čerpadlo Alfapumpy HC80 a skúšam ho zapojiť s frekvenčným meničom ARCHIMEDE IMMP1.1W. Nanešťatie regulácia nefunguje, takmer stále ide na plný výkon a cykluje po natlakovaní expanznej nádoby. Zapojené je všetko určite správne, samoregulačný test som spúšťal niekoľkokrát.

Dočítal som sa, že FM nie sú vhodné pre vretenové čerpadlá ale nikde nie prečo. Môže to byť spôsobené týmto?

Ďakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 73.74 (?), 29.7.2017 19:18

HC 80 čerpadlo u ktereho jsem musel měnit několikrat hydrauliku ani ne po roce protože se vždy vydřelo vřeteno.Někde se musí odrazit cena 3500,-Takže jsem ho zahodil a koupil s oběžními koly.To píšu proto že za 1/2roku zde bude dotaz proč mi čepadlo málo tlačí?

pokud je vše správně zapojeno i čidlo zkusil bych snížit max tlak-samoregulační kontroly rychlost a tlak
čerpadla dosáhne maximálních hodnot;, je-li to
nutné, omezte předtím maximální tlak (F7).

navod, strana-5.2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mh7916 - (2) - 61.214 (?), 31.7.2017 9:38

Skúšal som už zmeniť aj minimálne a štartovacie otáčky motora, dokonca aj proporcionálnu a intergračnú zložku regulátora, ale okrem pomalšieho nábehu som nedocielil nič. Čo som si všimol, led na meniči mi ukazujú cca o 1/2 baru vyšší tlak ako manometer. Pri zapnutí ukazuje manometer cca 2,8, na displaji je 2,5. Následne sa zvyšujú otáčky kým manometer neukazuje cca 3 bary (toto trvá asi 10 sekúnd) - to LED už ukazujú 3,5 a čerpadlo sa vypne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika