Elektroventil z pračky



Stránky: 1,  2   
host - 106.250 (?) 
19.4.2012 19:55, zobrazeno: 10551x

Lze použít elektroventily z pračky pro nadzemní závlahu? Popř. jaký typ a jak nebo čím je ovládat??

Někde jsem četl že to tak někdo měl, ale už si nepamatuju, kde jsem to četl. Můžete někdo poradit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 245.29 (?), 20.4.2012 3:29

Dá se to a je to možné ovládat starejma spínačkama na noční proud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.130 (?), 20.4.2012 7:57

Dá se ovládat i obyčejnými spínacími hodinami, které koupíte v každé elektře nebo řetězci za 150 - 400 Kč. Obvykle se nechá nastavit 10 sekvencí zapnout-vypnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.29 (?), 20.4.2012 8:00

Tak na tyhle jsem zapoměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 39.197 (?), 20.4.2012 9:05

Ventil z jakékoliv automatické pračky. Pokud vím, jsou dvojité, kvůli plnění prášků pro předpírku a praní, takže byste si mohl rozdělit zalévání na dvě větve s různě řízeným zaléváním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.250 (?), 20.4.2012 23:51

a jak docílit aby spínací hodiny ovládaly 3 ventily? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.126 (?), 21.4.2012 0:00

Chcete tři ventily a tři časy nebo tři ventily ve stejný čas?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.250 (?), 21.4.2012 11:37

tři ventily a tři časy. Aby se po 20min přepínaly. 20 min jeden ventil, 20 min druhý, 20 třetí a konec,. Vždy 2 dny v týdnu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 213.126 (?), 21.4.2012 18:11

Tak v tom případě troje digitální spínačky po 200 kč.Nic chytřejšího mě zatím nenapadá.Určitě by to šlo elektronicky, to je ale složitější.Možná že bude mít někdo lepší nápad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 21.4.2012 21:47

Já už ventily z pračky ve spojení s mikrozávlahou od Gardeny používám několik let. Napájím je vodou z domácí vodárny-čtyřstupňové čerpadlo, tlak chodí mezi 3 až 5 atmosférami. Vypozoroval jsem, že optimální zatížení vodního zdroje je při zapojení určitého počtu ventilů a na ně připojených trysek. Podle manometru vodárny mám zapojené většinou tři ventily zároveň a na ně přifařené trysky různého druhu tak, aby byly ventily využité tak akorát a vodárna dávala co nejvyšší tlak. Nutno vyzkoušet podle toho, jaké trysky použijete Vy. Elektoventil totiž nemá moc velký průtok, takže se za něj nedá připojit nic s velkou spotřebou vody i nárokem na tlak. Pro hladové trysky by se snad daly použít třeba trojventily a spínat je zároveň. Ve většině praček jsou ale jen jednoduché, nebo dvojité. Šlo by je zapojit paralelně. Doporučuju vyndat z nich na vstupu filtrační sítka, která se dost brzy ucpou a nahradit je velkým klasickým vodovodním předfiltrem z mikrotahokovu.
Tyto elektroventily se občas spálí. Pomůže jim kratší chod maximálně kolem 5 - 10 minut a po nějaké době zase. I tak odchází. Je dobré občas obejít sběrné dvory a reciclingy a vybavit se jejich dostatečnou zásobou.
Já osobně je spínám celkem třemi spínacími hodinami na din liště rozhozené do několika větví zapojené přes proudový chránič. Opatrnosti není nikdy dost, stalo se mi už dvakrát, že ventil praskl někde v plastovém těle a pak voda stříká i přes dráty s elektrikou. Dobrá izolace přívodů elektřiny a schování celého toho udělátka třeba do plastové elektrikářské krabice není na škodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika