Darling netěsní - poradíte?



martincz - (20) - 251.7 (?) 
14.5.2017 7:37, zobrazeno: 5763x

Prosím pěkně, mám na chalupě po bývalém majiteli ještě starý darling, funguje bezvadně, až na to, že netěsní a prokapává ve spoji mezi hřídelí a čerpadlem. V terminologii jsem naprostý laik, takže raději posílám video, uměli byste mi poradit, jaké těsnění a kde koupit?

A případně zda jej mohu vyměnit sám? Tedy povolit pouze ty dva šrouby a vyměnit kus za kus, anebo to mám raději svěřit odborníkům?

A ještě dotaz, ta koroze je zásadní, anebo to mohu ignorovat? Popř. co bych měl provést?

Čerpadlo je na štítku označeno jako typ Sigma S-35-V-200-1,3/02

Video

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 86.228 (?), 14.5.2017 16:13
Zdar. U těhle čerpadel se jako těsnění používá lojová šňůra. Nic až tak složitýho, ale trochu na nervy. Lepší to dát někomu než se trápit. Zvlášt když to člověk nezná.laslo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.243 (?), 14.5.2017 16:22

Ty dva šrouby se během provozu postupně dotahují. Ale voda jemně prokápavat musí. Tím se ucpávky - 4-6ks. lojové šňůry chladí a mažou.
Nicméně po čase je třeba to těsnění vyměnit. Problémem hlavně u starých čerpadel může být zrezivělá a vydřená hřídel a bude třeba ji vyměnit. Tzn. rozebrat celé čerpadlo.

Jinak videonávod na výměnu těch lojových šňůr je zde. U starších typů těchto čerpadel se to může trochu lišit, ale základní princip je stejný.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
martincz - (20) - 251.7 (?), 15.5.2017 8:35

Díky za pomoc! Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.129 (?), 14.5.2017 16:24

Když už jste byl na té VašíTrubce, mohl jste zkusit dát do hledání třeba "sigma těsnění". A ejhle, hned první video (od SIGMAShop) je přímo video manuál na řešení Vašeho problému.  ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.129 (?), 14.5.2017 16:46

Ještě dodám, že toto je v dnešní době opravdu zastaralý způsob těsnění. Všechna novější čerpadla jsou těsněná keramicko-grafitovým těsněním, které vůbec neprosakuje a při správném používání čerpadla (čistota vody atd.) má velmi dlouhou životnost. Drobná nevýhoda je, že jeho výměna je jen pro velmi zručné kutily nebo pro servis. Principem jsou dva kroužky - jeden z keramiky, druhý z grafitu - s velmi přesně broušenými a leštěnými čely, které jsou pružinou tlačeny k sobě. Jeden je pevný, těsněný gumovým těsněním v tělese čerpadla, druhý je oběžný, těsněný na hřídel. viz obrázek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
martincz - (20) - 251.7 (?), 15.5.2017 8:37

Díky. Hledal jsem vše, ale takhle obecně mě to netrklo zkusit :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika