Čím zavlažujete trávník?



host - 168.167 (?)
4.5.2009 9:11

No, ne že by mě to nikdy nenapadlo, ale trávník také nezavlažuji. Je mi líto vody - a to mám zahradu cca 80m od řeky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 43.3 (?), 19.4.2009 9:06, zobrazeno: 15509x

Zdravím, právě zakládám trávník a potřeboval bych od vás zkušenosti se zavlažováním. Vím, že nejlepší jsou automatické závlahy - na ty bohužel vsoučasné době nemám. Dostal se mi potom do ruky leták s GARDENA víceplošný zadešťovač Aquacontour - vypadá to zajímavě, ale ta cena je šílená.

Přemýšlím o kvalitní hadici a na konci nějaký zavlažovač - který bude rozstřikovat vodu a já po čase ho posunu. Potřeboval bych od vás vědět zkušenosti s různými zavlažovači.

Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.3 (?), 2.5.2009 21:20

To nikdo z Vás nezavlažuje trávník?

Potřebuji poradit s čím máte zkušenosti na zavlažování trávníku.

Myslím tím takové velbloudy, které se překlápějí ze strany na stranu - zavlažují obd.plochy. A další jiné. Jestli koupit Gardenu nebo něco jinšího.

Díval jsem se třeba na velblouda od neznámé firmy za 200,-Kč, ale nebyl vůbec kvalitní (i za těch 200).

Díky za rady, v nejbližší době se chystám zaset trávník a musím ho něčím zalévat, ale čím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 2.5.2009 21:29

Opravdu nezavlažuji, mám jen obyčejný trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 2.5.2009 22:46

Nemusíte, já ho taky nezalévám a musím se přiznat, že mě ani nikdy nenapadlo ho zalévat. Mám ho půl hektaru a nedovedu si představit, kde bych vzal tolik vody, abych ho mohl zalévat i kdybych chtěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 4.5.2009 9:11

No, ne že by mě to nikdy nenapadlo, ale trávník také nezavlažuji. Je mi líto vody - a to mám zahradu cca 80m od řeky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zeměžluč - (7) - 37.172 (?), 1.6.2009 20:57

Přes 100 kubíků týdně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 2.5.2009 23:08

Mně se svého času osvědčily obyčejné plastové postřikovače z železářství - nevím, jestli se nějak specificky jmenují, je to tryska, která se tlakem vody pohybuje sem a tam v nastavitelném úhlu. Byl to "low-end", ale účel to splnilo. Stály pár korun (výrobce si nepamatuju, něco jako "Rosa") a jediná nevýhoda byla, že se krátký trn, kterým se zapichují do trávníku, po určité době provozu začal viklat sem a tam. Dalo se to snadno vyřešit např. přiložením několika kamenů. Připojení bylo na 1/2" rychlospojku.

Naopak velmi se mi neosvědčil postřikovač se dvěma vodorovnými raménky. Stačilo, když se jeden z otvorů na konci raménka ucpal např. zrnkem rzi ze starého vodovodního potrubí, postřikovač se přestal otáčet a dělal kaluže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 4.5.2009 8:59

vodou 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 4.5.2009 9:29

Používám stejnou kapalinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 4.5.2009 9:44

Důležité je tušit, jak velkou plochu chcete zavlažovat?

Dobré jsou dražší postřikovače od Gardeny, vydrží tak 3- 4 roky (překlápěcí, nastavitelný), kupodivu někdy narazíte na slušný noname, právě letos jsem koupil krásně provedenou překlápěčku v Baumaxu - kombinace stříknutý lehký kov a plasts, nastavitelné trysky, cena proti Gardeně poloviční.

Slušnou nabídku míval i Claber, ale nějak se vytratil z našeho trhu.

Se závlahou jsem na tom podobně jako Vy, automatiku bych přivítal, ale je to zatím jistě zbytná investice, rozumný kompromis ale je provést podpovrchový rozvod s přípojnými místy na 2-4 místech na pozemku - umožní to zavlažovat standardním zavlažovačem (či), ale najednou nezakopáváte o kilometry hadic.

Dobré je při ukládaní myslet na eventelní možnost aerifikace - rozvody například od Gardeny jsou příliš mělce, lepší je volit Rainbirda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika