Čerpadlo Sigma vs. Extol



martin.b - (6) - 146.174 (?) 
24.6.2014 10:50, zobrazeno: 4921x

Dobrý den,

předem se omlouvám, že zakládám další téma o čerpadle, ale toto se netýká mého původního problému.

Po vybírání různých čerpadel a laborování s různou kvalitou výrobků, jsem na doporučení v obchodě Sigma skončil u čerpadla SIGMONA Q1000103-4P.  Ovšem těsně před nákupem jsem našel parametrově, vizuelně i váhově shodné čerpadlo EXTOL PREMIUM SPF 1000

cenový rozdíl těchto čerpadel je 500,- (což je vzhledem k ceně velká část) a teď je otázka - přinese mi nákup stejného čerpadla, po značkou renomovaného výrobce nějakou přidanou hodnotu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.6.2014 11:05

bronzová futra = dvojnásobná životnost za pouhých 500,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
martin.b - (6) - 146.174 (?), 24.6.2014 11:19

děkuji za informaci - je to velmi povzbudivá zpráva, rozhodně bych dal raděj přednost Sigmě, mohu se jen zeptat - nikde jsem tuto informaci nenašel, odkud ji máte? -Jsem totiž k čínským výrobkům prodávaným pod českými značkami poněkud skeptický.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.6.2014 13:04

nejsem skeptický k čínským výrobkům, jsem skeptický k tvrzení dovozců, že si řádně kontrolují aby dostali to co si objednali. Někteří totiž odebírají zboží vyrobené například pro nemeckého obchodníka, které však neodebral pro nesplnění zadávacích podmínek nebo parametrů při výstupní kontrole. To samé polsko - výrobky od nejlevnějších až po luxusní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 24.6.2014 11:21

Prostý výpis informací z webu

Sigmona: Je uveden jako dovozce, materiál nerez, plast, je uvedena křivka.

Extol: uvedeny max/min hodnoty, údaj o dvoustupňovém provedení.

Prostým srovnáním vzhledu vychází, že to obojí vyrábí jedna továrna kdesi za mořem. Co je uvnitř (bronz?) nikdo neví. Kdy které shoří se nedá vyvěštit ani náhodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
martin.b - (6) - 146.174 (?), 24.6.2014 12:44

Mě nešlo o to kde kdy něco shoří, ale zda koupě čerpadla u Sigmy má nějaký smysl, když na chlup stejné čerpadlo se dá koupit podstatně levněj. Další otázkou je zda je tam skutečně rozdíl v uložení apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 24.6.2014 13:34

To byl "básnický obrat". Ve smyslu shoří motor, upadne vrtule a tak podobně. Na váš dotaz prostě není odpověď. Dovnitř nikdo nevidí a pravděpodobnost že by zrovna na tomto fóru byl člověk, který by just tyto obě měl rozebraná, je prakticky nulová. Pokud jde o ekonomické úvahy, možnost nakoupit stejný výrobek za různé ceny je známá, možnost totéž prodávat za různé ceny je také známá. Rozdíl marží různých obchodníků je také známá skutečnost. Vyberte si. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika