Čerpadlo Sigma nefunguje



host - 213.126 (?)
14.9.2015 14:14

Sací potrubí jak vidím z fota je PPR 32mm to má vnítní průměr 22mm, nejde mě do hlavy že to předtím fungovalo.SVA potřebuje na sání 5/4' což je 32mm vnitřní.Počet stupňů má vliv na výtlak.Už se mě stalo při repasi tohoto čerpadla že při použití originál těsnění, čerpadlo nesálo protože byly opotřebeny články a spravil to slabší papírindecision

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 72.149 (?), 14.9.2015 12:32

Když to vyzkoušíte a nepůjde to, tak zkuste odpojit nádrž a na výtlak čerpadla provizorně dejte armaturu, kterou skoro uzavřete, zapněte čerpadlo. Když bude fungovat otevírejte pomalu tu armaturu. Uvidíte jestli se při určitém průtoku zavzdušní. Napište jak to dopadlo. Pokud by byl problém se sáním a dal byste dvojstupňové, ještě by se to zhoršilo.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 14.9.2015 12:57

Psal jste hned ze začátku, že čerpadlo bylo teplé. Aby vznikla nějaká teplota, musí zde být tření. Klasicky při čerpání vody se vše ochlazuje, ale jestli běželo naprázdno, jednoduše se lopatky atd. nepatrně obrousily a to při sací výšce 8m stačí, aby to již dělalo problémy.  P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 14.9.2015 13:09

to mi říkal soused, také jsem to sem psal, že je to jedna z možností, sací výška je sice asi jen 6m, ale stejně to možné je

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 14.9.2015 13:11
dobře, díky, to zkusím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 14.9.2015 14:14

Sací potrubí jak vidím z fota je PPR 32mm to má vnítní průměr 22mm, nejde mě do hlavy že to předtím fungovalo.SVA potřebuje na sání 5/4' což je 32mm vnitřní.Počet stupňů má vliv na výtlak.Už se mě stalo při repasi tohoto čerpadla že při použití originál těsnění, čerpadlo nesálo protože byly opotřebeny články a spravil to slabší papírindecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 14.9.2015 15:15

Asi byla výše hladina vody ve studni a byl v boileru větší tlak. To, že se zavzdušnilo, také něco říká. Asi poklesla hladina a utrhl se sloupec vody v sacím potrubí. Třeba se nic jiného nestalo, přestalo to fungovat a závada trvá.. Kolena PPR jsou velmi ostrá. Proto jsem použil potrubí PZ 5/4"s oblouky a jen rovnou trubku ke koši jsem dal PPR De40, přes přírubu, abych mohl potrubí lehce demontovat.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 23.9.2015 10:09

Dobrý den pánové,

včera jsem čerpadlo konečně uvedl do provozu, závadou bylo skutečně opotřebené oběžné kolo, včera jsem dal nové a vše funguje jako dřív.

Závada je tedy vyřešena a tímto děkuji všem za rady a podněty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 23.9.2015 11:58

No jo, znizena sacia schopnost spojena so sanim na hranici unosnosti a problem na svete. Aby ste sa vyhli v buducnosti chodu na sucho pri nejakej zavade, odporucam vam vyrobit si jednoduchy poistny system. Do systemu tlakovej nadoby naistalujte este jeden tlakovy spinac (staci najlacnejsi) a na nom nastavte spinaci tlak o 0.5-1bar nizsi ako spinaci tlak na hlavnom spinaci a vypinaci o 0.5-1bar vyssi a spinaci tlak na hlavnom spinaci. Vyvody zo sekundarneho tlakoveho spinaca vyvedte na cievku rele a cez rele zapojte motor. Na kabel veduci k sekundarnemu spinacu instalujte obycajny vypinac ako byva na lampickach.

V momente ked dojde v studni voda, roztrhne sa tlakova hadica alebo sa cerpadlo zavzdusni, proste stane sa cokolvek co sposobi, ze cerpadlo prestane tlacit, dojde k poklesu tlaku pod nastavenu hodnotu sekundarneho spinaca a ten zopne rele, ktore odpoji motor. Pri znovunastartovani vypinacom na kabli docasne vyradite z cinnosti rele, cerpadlo nakopnete a potom vypinacom zase ochranny system uvediete do prevadzky. Ako rele mozete pouzit VS116K-230 pripadne na 3f motor VS308K-230 ktore maju aj svetelnu indikaciu takze viete, ze vodaren je v poruche.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 30.9.2015 5:03

OK, děkuji za tip

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika