Čerpadlo Sigma nefunguje



fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?)
10.9.2015 23:07

Z kybla cerpa, zo studne nie. Ako som uz pisal, problem je v sacom potrubi. Pre zaciatok odstrante tu klapku na sacom potrubi pri cerpadle a nahradte ju pevnym kusom. Povolte ten prisavaci ventilok na cerpadle a zavodnite sacie potrubie obvyklim sposobom. Nasledne az bude treba zavodnite aj cez ventilek cerpadlo. Spuste cerpadlo. Ak nesaje vypnite a znovu postup opakujte, ak to nerozbehnete ani na 10 krat, je to marne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 10.9.2015 22:42

Neměl jste to svařovat, ale navlíknout hadici a připojit nejkratší cestou k přírubě čerpadla. Na svařovaném potrubí je nejorší to, že se může příliš ohřátý materiál vytlačit do vnitřního profilu a tam udělat škrtící clonu. V tlakovém rozvodu to tolik nevadí jako v sání, kde může rozvinout kavitační bublinku ve vakuovou kapsu a sloupec přetrhnout. Pokud už trváte na pevném plastovém potrubí, používejte radši svěrné rozebíratelné spojky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 10.9.2015 23:48

to máte pravdu, to jsem mohl udělat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 10.9.2015 23:07

Z kybla cerpa, zo studne nie. Ako som uz pisal, problem je v sacom potrubi. Pre zaciatok odstrante tu klapku na sacom potrubi pri cerpadle a nahradte ju pevnym kusom. Povolte ten prisavaci ventilok na cerpadle a zavodnite sacie potrubie obvyklim sposobom. Nasledne az bude treba zavodnite aj cez ventilek cerpadlo. Spuste cerpadlo. Ak nesaje vypnite a znovu postup opakujte, ak to nerozbehnete ani na 10 krat, je to marne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 10.9.2015 23:48

to uz jsem vsechno zkousel, bohuzel bez vysledku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 11.9.2015 7:42

Tak tu debatu po očku pozoruju a zdá se mi, že bude čím dál od začátku těžší vám pomoci.Tak jen obecně.Já mám studnu 5m a 2-3m vody.Čerpadlo ještě ve sklepě.Takže k vodě 2m.Vy máte k vodě kolik?7metrů?To je dost že.Teď když se podívám na vaše brýle, tak po výměně těsnící šnůry jste pomalu na konci.Jak to děláte? Kolik to utahujete.?Dál jste čerpadlo rozházel a máte pochyby, jestli je dobře složené.Já si ho vždycky označil, protože mi nikdo neřekl jak jsou zářezy.Těsnění jsem si vždy koupil.Dnes bych se asi nebál tam dát tmel.Co ten přisávací ventilek? Je tam nová gumička?Dnes se prodávají se škrtící jehlou.Vy tam dávate sirku nebo jak jste to reguloval?Při té hloubce sání je možné že to z kbelíku sát bude.Vy potřebujete 100% sání, protože jste skoro ma max.co čerpadlo usaje.No můj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 11.9.2015 8:01

Ale vždyť jemu to chodilo bez problémů. Po rozebrání čerpadla a znovu sestavení to nechodí. Není pro to důvod, když čerpadlo je dobře sesazené. Samozřejmě je možné shlukování chyb, tedy že nějaká porucha na sání nastala právě v tomto okamžiku. Už zbývá jedné vysvětlení, čerpadlo je špatně sestavené, byť tazatel píše že ne. Voda v sání se neztrácí, sací potrubí je zavodněné a čerpadlo přesto vodu nenatáhne, i když je zalité. Jsou přehozené vložky, pootočené, prostě něco je špatně. Pomalu začínám mít dojem, že si s nás tazatel střílí a čeká co ješte z koho vypadne. Bez urážky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 11.9.2015 9:26

Myslím, že toto je problém, se kterým se asi setkalo v letošním létě více lidí. Suchem se snížila hladina vody ve studni. Tam, kde je rozdíl hladiny ve studni a osy čerpadla na hranici, se stalo, že poklesem hladiny se podmínky na sání čerpadla dostaly za hranici. Zvětší se nejen sací výška, ale také váha vodního sloupce v sacím potrubí. To má za následek, že při zapnutí čerpadla, kdy dochází ke zrychlení celého vodního sloupce vznikne na vstupu vody do oběžného kola krátkodobě podtlak, který způsobí přetržení vodního sloupce a čerpadlo nenasaje. Navíc, když nejsou dodrženy obecně platné zásady při instalaci saciho potrubí (co nejkratší, co nejméně lomů trasy, žádná ostrá kolena, ale jen oblouky, žádné zbytečné armatury), jak tomu v tomto případě je. Uvedu příklad z léta. Sousedka má na zalévání čerpadlo 25-SVA, zapojené napřímo. Přestalo fungovat. Instalatéři, kteří to přišli opravit zjistili, že si aní nechala před několika lety prohloubit studeň a mistři to provedli tak, že do ní vložili plastovou trubku průměru cca 40cm, navíc ponechali původní sací potrubí, takže se koš dostal nad hladinu. Instalatéři sání prodloužili, ale čerpadlo stějně nenasálo. Hloubka byla 5,5m, sací potrubí 1", s jedním kolenem, čerpadlo hned vedle studně. Když nad tím mudrovali, tak jsem se tam šel podívat a zkusil omezit počáteční náraz ucpáním výtlaku rukou. Čerpadlo nasálo a po uvolnění fungovalo bez problému. Osadili na výtlak uzávěr, který naškrtili a bylo po problému. Doporučil bych udělat podobný pokus. Zvětšit protitlak na výtlaku čerpadla.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 11.9.2015 9:42

A instruktážní videa ještě k montáži čerpadla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.8 (?), 11.9.2015 11:02
To som mu radil v mojom prispevku v ktorom podla mojich vypoctov je sanie na hranici unosnosti. Pisal som, ze jedina moznost podla kalkulatora ako znizit saciu vysku je znizenie objemu cerpanej vody, teda priskrtenie vytlaku. Ci to tazatel aj urobil nevieme. Rozhodne treba odstranit tu klapku pri cerpadle, pokial kos drzi je dalsia klapka zbytocna a skor na skodu. Potom priskrtit vytlak, kludne aj na 1/2". Uzavriet veskere prisavanie, ak je nainstalovane. Zavodnit sanie a cerpadlo. Nakopnut
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 14.9.2015 12:04

Dobře to zkusím, jinak tu klapku jsem již odstranil. Sesazené je to právě podle toho instruktážního videa, takže by to mělo být správně. Legraci si z nikoho nedělám, už to řeším dva týdny. Přikláním se také k tomu koupit čerpadlo jiné, rovnou dvoustuňové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika