Čerpadlo na zahradu



host - 109.127 (?) 
22.5.2017 22:07, zobrazeno: 3819x

Dobrý den,

chtěl jsem poprosit o radu, mám zakopanou nádrž na deštovou vodu 5.000 litrů a potřebuji do ní dát čerpadlo, na které chci připojit na zalévaní 3/4 hadici. Čerpadlo by mělo být výkoné, aby utáhlo 50m v hadici a na konci roztrikovač na trávu.

Předem moc děkuji za odpoved

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 180.126 (?), 12.4.2018 17:55

Dobrý den. Vyřešil jste nějak problém? Já stále hledám to "nejlepší" za dobrou cenu. Mám podobný stav - tj. nádobu v zemi po původním septiku 9 kubíků, chci z něj tahat vodu zhruba 40m daleko byť v relativní rovině. 

Aktuálně jsem našel BLUE LINE PJM800X-G a už jsem málem koupil, ale raději bych nějakou dobrou zkušenost.

Nechci ponorné kalové - chci povrchové a samonasávací. Budu mít hadici (trubku) napevno instalovanou v nádobě a jen na sezonu schovám nebo odpojím čerpadlo. 

Díky komukoliv za reakci - pokud máte podobný systém nebo zkušenost s PJM800X.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.126 (?), 13.4.2018 18:27

Tak jsem se rozhodl - když nikdo nemá zkušenost, že to risknu.. koupím "Domácí vodárna DV 40, nádoba 20l, 230V" - má to i tlakový spínač... Po pár týdnech zkušeností napíšu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.126 (?), 22.4.2018 21:58

Tak od včerejšího rána vše funkční. Jsem naprosto spokojen. Jen původní rozpočet z mé představy se trochu navýšil. K částce za kompletní čerpadlo je nutné připočítat přívod trubek z nádoby a nějaká forma výpusti. Takže jsem coulovou trubkou z plastu napojil díky ochotnému sousedovi do podzemní nádrže, čerpadlo usadil na rovnou plochu, výpusť je s kohoutkem a univerzálním "nácvakem" na půlcoulovou hadici. 

Na 35 metrů vzdálený stromek s mírným převýšením (10m?) s přehledem tlakuje jako standardní vodovod. 

Můžu tedy kutilům doporučit tuto variantu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika