Čerpadlo na vydatné zalévání trávníku



host - 211.66 (?) 
6.4.2020 22:01, zobrazeno: 1151x

Dobrý den. Potřeboval bych poradit s výběrem čerpadla pro zalévání trávníku. Vodu chci čerpat z podzemní nádrže o hloubce 2,5 m kam mám svedené okapy.Jelikož jsem měl doma kalové ponorné čerpadlo tak jsem zkoušel zalévat s ním ale nejsem spokojený. S 20m hadicí 5/8" je to pomalé a když chci rozprašovat a hadici zmáčknu tak to nedá žádný tlak. 3/4" hadice by to trochu zlepšila ale nic moc a horší manipulace, takže bych chtěl max 5/8". Takže by to chtělo asi povrchové čerpadlo umístěné nad nádrží se cca 2,5m sáním. Samotné zalévání je už téměř na rovině. Potřeboval bych, aby to dalo s tou 20m hadicí 5/8"(16mm)  (ideálně i s 1/2") min.takových 30l/min (klidně i víc) i při zmáčknuté hadici při rozprašování.Nevím, jestli vybírat čerpadlo s výtlakem 35/40/45/nebo až50 m. A co to bude s čerpadlem dělat, když vývod 1" zredukuju na těch 5/8" popř.1/2". Nebude přeťížené? Děkuji za každou radu, která mi pomůže ve výběru.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 67.102 (?), 8.4.2020 0:48

dobrý den.Tlak sa stráca dlžkou hadice. čím dlahšia hadica, tým nižší tlak na konci. Z toho dovadu je kalové čerpadlo nepoužitelné-už samotné vyvíja pomerne nízky tlak a nie je určené na zavlažovanie s rozprašovačom. čo sa pretaženia týka, čerpadlo pretažené nebude, len bude mat menšie výtlačné množstvo.V tomto prípade najvačším škrtičom bude samotný rozprašovač. Rozhodne by som vyberal čerpadlo s tlakom 4 aviac barov, teda výtlačná výška od 40m. Výtlačné množstvo 30l/min Vám hravo prekoná i najmenšie čerpadlo-opat tu bude limitovat samotný rozprašovač. I samotné zredukovanie priemeru zmenší objem vody, no nemá taký extrémny vplyv, ako rozprašovač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika