Čerpadlo na dešťovku na zalévání



host - 178.178 (?) 
21.5.2012 12:18, zobrazeno: 8147x

dobrý den, mám 2m hlubokou nádrž na dešťovku a 40m hadici 1/2". Měl jsem asi rok malyše potopeného v nádrži, ale nyní pořád stejně řve, ale nevytlačí už ani kapku.

rozhoduji se teď mezi

Einhell BG-GP 1140 N Blue Příkon: 1,100 W, Max. čerpací množství: 4,000 l/h, Max. čerpací výška: 43 m, Max. čerpací tlak: 4.3 bar za 1500,-

a

AL-KO JET F 1000 Příkon motoru 1000 W
* Max.dopravní výška 48 m / 4,8 bar
* Max.dopravní množství 4000 l/h
* Max.sací výška 9 m za 2500,-

co byste vybrali? půjde oboje zredukovat na 1/2" hadici, když mají výstup 1"?  bude na konci dostatečný tlak na rozstřik?

hledám co nejlevnější variantu a aby to vydrželo dlouho a hlavně aby to stříkalo. Malyše už nechci... dělá to hroznej kravál a moc toho nevydržel.

díky

Tom

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 235.54 (?), 21.5.2012 12:32

Mrknete zda Malys nema jen volnou matici u vtoku.Prip.je v Globusu v akci za 1000Kc.Jinak doporucuji ponorne alko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.5.2012 13:14

Výhodou všech zahradních rotačních čerpadel je, že jsou tichá, vydrží dlouho běžet a snesou sem tam nějakou nečistotu. Nevýhodou ale je, že jejich průtok se výrazně mění s délkou hadice a s převýšením.
   Naproti tomu vibrační čerpadla typu Malyš jsou hlučná, přehřívají se (ty novější mají pojistku), vyžadují čistou vodu, ale průtok je vcelku konstatntní. To je pro zahradu, zejména zalévání hadicí, dost důležitá vlastnost.
   Jestli koupíte Al ko, Einhell, Fargroup, Güde nebo jiné v podobné cenové relaci, je vcelku jedno, všechny jsou na stejném principu a patrně i ze stejné továrny na východě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.178 (?), 21.5.2012 13:28

hm... ono co dneska ale není z továrny na východě... asi ten malyš :)

jinak jste mi teda moc neporadil co mám pořídit...

i tak děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.5.2012 14:16

Já mám obě. Čerpadla nezaberou mnoho místa a jejich životnost je dána hodinami provozu, takže mnoho netratím. Někdy je střídám podle potřeby, jindy používám obě zaráz - např. při současném přečerpávání nádrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.81 (?), 27.6.2014 8:58

Dobry den, koupil jsem čerpadlo Malyš 1NG. jakou mi poradíte koncovku na hadici.nemusí mít x modu stačí mi klasicky rozstřik na zalévání a druhý mod normalní proud, kdyby byla mlha, byl by to bonus navíc. je možné k mému čerpadlu připojit něco takového nebo muzu jen trysku jako napr. toto, díky za Vaše rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika