Čerpadlo AL-KO Drain 11001 přestalo fungovat



host - 153.50 (?)
23.7.2018 22:13

Dnes jsem našel chvilku času a čerpadlo konečně vytáhl ze studny, očistil a odvezl ho ze zahrady domů, prstem jde otáčet vrtulkou, takže na ložisko to nevypadá. Pokud se k tomu zítra dostanu zkusím změřit odpor, izolační stav a risknu ho připojit k síti bez vody. Než se pustím do rozebrání ještě zkusím zjistit u nějakého prodejce jesli někdo tyto čerpadla servisuje, hledání na internetu k ničemu nevedlo. Myslím si, že v návodu byl rozkres dílů, bohužel se mě ho nedaří najít ani v tištěné ani elektronické formě. Našel jsemm na youtube jak nějaký ruský servisák rozebírá 6001 gumovou palicí a mění gufero a patle to hermetikem, víc tam toho není.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 153.50 (?), 15.7.2018 9:27, zobrazeno: 7633x

Dobrý den včera mě snížilo čerpadlo AL-KO DRAIN 11001 žluto černé průtok a začalo vypínat, sud 200l jsem musel plnit na 3-4 krát (asi po hodině jsem ho zapl a čerpalo), hladina vody ve studni dostatečná, plovák spínače na hladině. Dnes již nečerpá vůbec, motor se netočí voda ve studni je, napětí na zásuvce také. Vyplatí se nechat opravit, dají se sehnat díly, rozdělával to již někdo? I když je to kalovka tak čerpalo čistou vodu ve studni nějaké 3 zahrádkářské sezóny, myslím si, že se ještě ani "nezaplatilo". Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.213 (?), 15.7.2018 9:58

Pokud bylo ty tri sezony pod vodou muze byt nacate.Vyndat a změřit.,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 42.10 (?), 15.7.2018 11:13
To 68.213: proč by mělo být po třech letech ve vodě kalové čerpadlo "načaté"? Co blbneš lidem hlavu! V zaměstnání máme desítky kalovek 35 let pod vodou a v pohodě, doma mám jednu kalovku 27 let ve studni a taky OK. Ale abych ti nekřivdil: "čerpadlo" za 13 stovek to má jistě za sebou. Takže zadavateli diskuse doporučuji čerpadlo zahodit a koupit nové, a pokud chceš zalévat, tak nikdy kalovku, ta se hodí jen na napuštění sudu, jak píšeš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.213 (?), 15.7.2018 11:31

Přesně tohle jsem myslel, vyzkouseno na 2ks kalovek za 1500 stovek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 42.10 (?), 15.7.2018 12:40
To 68.213: 1500 stovek za kalovku? A zrovna dvě? No, dát 150 000 Kč za šmejd, to musíš hodně vydělávat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 68.213 (?), 15.7.2018 14:11

No to jsem se řádně uklep, asi teplo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.50 (?), 15.7.2018 14:54

Optusi, děkuji, i dalším. Napsal jsem to nepřesně, kalovkou samozřejmě nezalévém, ale čerpám ze studny do vyvýšeného 200l sudu, z toho pak samospádem hadicí pouštím vodu do dalších 2-3 sudů a z nich zalévám rukama pěkně ohřátou vodou. Nějaký námět mimo měření odporu a izolačního stavu? Opravuje tyto čerpadla někdo, nejlépe Brno a okolí? Děkuji za reakce a případné zkušenosti. Nic jiného než motor, termospínač spínač a spínač v plováku tam nebude, jen to bude nějak zatěsněné proti proniknutí vody, ještě by tam mohl být běhový kondenzátor. Jinak čerpadlo stálo něco málo pod 17 stovek a problémy jsem ještě nečekal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.149 (?), 15.7.2018 15:26

Já sice alko nemám, ale Primex. Nedávno jsem měnil ložiska. Zkusil bych sundat spodní kryt a zkusil zatočit rotorem Musí jít lehce. Mě se stalo, že nasákla vosa do spodního ložiska a to začalo drhnout. Těsnění hřídele je u mého čerpadla guferry. Voda jen nasákla, nezaplavila čerpadlo, takže po elektrické stránce tomu nic nebylo, jen zrezivělo ložisko. celá oprava mě přišla na cca 60Kč. U těchto čerpadel je nutné dbát na maximální hloubku ponoru právě kvůli těsnění hřídele.

Pokud by byl zvýšený odpor na hřídeli, mohlo by se to projevovat snížením otáček, ohřátím motoru a vypnutím tepelné pojistky.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.50 (?), 23.7.2018 22:13

Dnes jsem našel chvilku času a čerpadlo konečně vytáhl ze studny, očistil a odvezl ho ze zahrady domů, prstem jde otáčet vrtulkou, takže na ložisko to nevypadá. Pokud se k tomu zítra dostanu zkusím změřit odpor, izolační stav a risknu ho připojit k síti bez vody. Než se pustím do rozebrání ještě zkusím zjistit u nějakého prodejce jesli někdo tyto čerpadla servisuje, hledání na internetu k ničemu nevedlo. Myslím si, že v návodu byl rozkres dílů, bohužel se mě ho nedaří najít ani v tištěné ani elektronické formě. Našel jsemm na youtube jak nějaký ruský servisák rozebírá 6001 gumovou palicí a mění gufero a patle to hermetikem, víc tam toho není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 42.10 (?), 24.7.2018 11:14
To 153.50: právě jsem si uvědomil, neklesla hladina ve studni? Ony tyto levná čerpadla neumí překonat vodní sloupec cca 5 metrů - za ty roky může být taky částečně obroušené oběžné kolo, takže sotva 4 metry, pak ti na konci hadice prská třeba litr vody za minutu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika