cerpadlo



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?)
31.3.2009 9:01

Já jsem před 3 lety koupil v Prioru v akci celoplastové odstředivé čerpadlo - 800W, snad 45m výtlak a 3600 l/ hod. Stálo mě 990-Kč, za další 4 stovky jsem dokoupil sací hadici, mosazný sací koš a nějaké fitinky a redukce. 

Žádné zázraky jsem nečekal, ale to čerpadlo se mi za dvě sezony zaplatilo a stále jede! je to nejlevnější výkonné čerpadlo, které vidím v každém hoby- nebo hypermarketu .

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 14.2.2009 10:59
Dobry den, a proc byste dobremu vyrobku reklamu neudelal? Zde na foru se prece vyrobky bezne oznacuji! To cerpadlo by mne zajimalo! S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.41 (?), 30.3.2009 10:33

Čerpadlo má být vždy na míru    

Je těžké radit, když každý má jiné parametry, hloubku,šířku a vydatnost vrtu či studny a jinou velikost zahrady a nároky.  Proto vždy doporučuji jít se poradit k odborníkům a zvolit vše na míru.Někomu postačí čerpadlo Ruche 1NG(Malyš)  do ceny 2.000,-,jinému zase samonasávací(vždy doporučuji filtr pro mechanické nečistoty dát před sací vstup čerpadla, ale je nutné ho čistit dle znečištění, jinak se čerpadlo příliš namáhá, ale životnost se prodlouží, jelikož mechanické nečistoty snižují výkon čerpadla-výtlak).Tato čerpadla se pohybují od 2.500,-záleží na požadovaném výkonu a značce, do nádrží se hodí využít tlakové čerpadlo s plovákem, vypadá jak kalové, ale má tlak kolem 3ATM, což je na zálivku dostačující i při jednoduchém zavlažovači, záleží na délce a jiných ztrátách v potrubí, či hadici.Stojí 3.250,-.Pro automatickou závlahu je zapotřebí vyššího tlaku, ale záleží na rozloze a počtu větví.Tato čerpadla jsou i značková a kvalitní za 4.500,- samotná plus nějaký preskontrol, který slouží jako tlak.spínač, ale je možný právě použít bez nádoby, tudíž nekolísá tlak, na závlahu výhodnější cena značkového do 2.000,-U ponorných čerpadlech do vrtu či kopaných studní se volí vždy podle parametrů vrtu a finančních prostředcích budoucího majitele, co od čerpadla potřebuje.Záleží i na složení vody atd.Tato čerpadla začínají na na 7.000,- a to jsou již kvalitní značková, která mohou sloužit i jako vodárna pro celý dům.

Tak Vám všem přeji příjemné jaro a hodně úspěchů při volbě čerpadel.Ráda odpovím na Vaše dotazy.Kupujte kvalitu v kamených obchodech!       Nashledanou!          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 30.3.2009 12:23

Ano, kupovat čerpadlo hodlám v kamenné prodejně. Poraďte mi prosím jaké čerpadlo.

Potřebuji jej na zavlažování zahrady-zelenina apod.,vodu hodlám čerpat dešťovou, nachytanou do 1000l plastových nádrží v kleci. Znamená to, že voda bude plná příměsí-písek ze střechy, sem tam spadlý list do okapu apod.Tomu se zabránit nedá, takže potřebuji čerpadlo co možná nejvíce "blbuvzdorné". Čerpadlo si představuji přenosné, které položím při práci na povrch nádrže, do které spustím cca 1-2m dlouhou sací hadici.Předpokládám, že "sací filtřík"na konci sací hadice problém s nečistotami nevyřeší.

Výtlačná hadice by mohla být dlouhá cca až 50-60m, mírné převýšení terénu.

A teď ty chuťovky: obsluha je nutná v počtu jedné osoby, tudíž potřebuji, aby čerpadlo přestalo pracovat když vyčerpá vodu(na nádrž nevidím) a nespálilo se, Taky by mělo vypnout když právě nezalévám(vypnu koncový rozstřikovač). Délka dostřiku vody by byla ideální co největší od obsluhy, ovšem zase nechci mít 1000l nádrž vyčerpanou za 10minut.   Taky by nebyla od věci možnost v případě nouze spustit delší sací hadici do kopané studny(cca 8m),a brát vodu odtud.

Co vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 30.3.2009 14:47

Snažte se, abyste nečerpal znečištěnou vodu, stačí odkalovací mezinádrž a jste v pohodě. Písek obecně zkracuje životnost jakéhokoli čerpadla. Vstupní filtry nejsou drahé a skutečně se vyplatí..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.41 (?), 30.3.2009 16:35

Každý touží po čerpadle, které vysaje i špínu a ještě má dobrý tlak.Je mi líto, ale čerpadlo, které má tlak dostatečný k závlaze, nesmí nasát nečistoty.Jsou samozhřejmě čerpadla, která mohou nasát např.max.50g/m3 i více, ale jsou to už ponorná čerpadla většinou s plovoucími koli, která se dají už využít pro zásobování vodou celého domu.Nebo průmyslová.Běžná samonasávací opravdu nesmí nasát mechanické nečistoty, filtr se vyplatí.A hlavně je to potřebné i k ochraně dalších zavlažovačů, jinak se trisky ucpou a je po nich.Košíček opravdu vše nezachytí, nedávat až ke dnu, lépe 50-30cm ode dna.Hodně utěsnit sací potrubí, nesmí přisávat vzduch-nebude fungovat čerpadlo.S ochranou chodu na prázdno je potřeba dát bud plovák, ale ten není součástí žádného samonasávacího č.museli by tam být sondy, proto bych doporučila jiný typ čerpadla, tlakové ponorné, které by bylo v nádrži a již má plovák, ale nesmí být zase až na dně, proto se zavěšuje zase 50-30cm ode dna.Má výtlak 32m/tudíž 3,2ATM - jsou i jiná s jinými parametry.Na té vaší vzdálenosti by ztrtilo asi 0,5ATM(to délka 50m po rovině plus převýšení třeba 3m tak by ztráta byla kolem 1ATM celkem, na konci hadice by jste ještě měli kolem 2ATM-nevím jak daleko dostříkne, ale je to ještě dostačující(v řádu je okolo 2-3ATM, jak kde.Musíte vždy koukat na průtok(Q) a výtlak(H) na závlahu jedné hadice 3ATM stačí až, až.Takže si vyberte bud samonasávací čerpadlo s H okolo 40m/Q okolo 2-3m3/h, mají max sací schopnost do 8m.Uvedeny jsou většinou max hodnoty, které jsou na sobě závislé.Vypínání na rozprašovači.Nebo ponorné s obdobnými parametry, plovák je výhodou.S pozdravem paja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 30.3.2009 20:02

Dík Pájo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 31.3.2009 9:01

Já jsem před 3 lety koupil v Prioru v akci celoplastové odstředivé čerpadlo - 800W, snad 45m výtlak a 3600 l/ hod. Stálo mě 990-Kč, za další 4 stovky jsem dokoupil sací hadici, mosazný sací koš a nějaké fitinky a redukce. 

Žádné zázraky jsem nečekal, ale to čerpadlo se mi za dvě sezony zaplatilo a stále jede! je to nejlevnější výkonné čerpadlo, které vidím v každém hoby- nebo hypermarketu .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.204 (?), 13.1.2011 16:35

Pokud jde o jednoduché čerpadlo a požadavky jsou do studny, výtlačná výška 1,2 bar (9 plus 3) a chcete jej i na závlahu? To je otázka jestli jen hadicí nebo automatický závlahový systém. Osobně mám velmi dobré zkušenosti s ponormými čerpadly jako je divertron/e-deep. Cena cca 7tis bez dph (za nejsilnější model). Mimochodem, je to velmi dobrá cena v porovnání s parametry a kvalitou čerpadla a tím vším co čerpadlo již má v sobě. Od vás se jen požaduje připojit potrubí a strčit kablík do zásuvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.7 (?), 3.6.2012 10:24

Možná už to není aktuální, ale přesto, budu generálkovat samonasávací dvoustupňové čerpadlo sigma SVA32 a vybrační ROB2.Náhradní díly mám objednané na internetu. Vodu čerpáme z 8m studny do 1000l plastové nádrže.Tam se voda ohřeje a používá na závlahu buď samospádem, nebo se zapne staré čerpadlo sloužící kdysi dávno pro oběh vody v ústředním topení a bohatě to stačí.SVA32 už mělo problém vodu z 8m vytáhnout, muselo se pořádně zavodnit a odvzdušnit.ROB2 jsem dostal ve 2 kouscích, oba jen řvou, ale voda neteče, tak jsem zvědavej po opravě co vlastně umí.Objednané díly stojí i s dopravou něco přes 1500kč tak se takové investice nemusí člověk bát-určitě se vyplatí.Lada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.200 (?), 3.6.2012 11:34

Proc nezajdes do Globusu?Maji tam ROB za 1tis.v akci a s dvouletou zarukou.Vse co mas bych vyhodil.Nic se dnes nevyplati opravovat.Ja ho mam uz 4roky a zatim drzi.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika