cerpadlo



host - 54.3 (?)
11.6.2019 9:33

Také nemám nedůvěru  k výrobkům  z těchto  zemí,  ale Malyš  z Ukrajiny  mně vydržel  21 let,  od té  doby mám  již třetí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 31.7.2007 21:47
Samozřejmě záleží na tom, jak velký pozemek (pole, vinohrad, záhonek, golfové hřiště) zaléváte a z jakého zdroje (řeka, studna, barel, potůček) vodu čerpáte.
   Vibračním čerpadlem typu Malyš napustím 200 litrový sud z potoka 40m vzdáleného - rychlostí 20 - 30l/min -  za 8 - 10 minut. Stejně rychle jej (po zahřátí vody přes den) vyčerpám. To mi na zalévání záhonků , jako alternativa konve, bohatě stačí. A to nejsem unuděný důchodce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.1 (?), 31.7.2007 23:19
Pokud zaléváte z jednoho sudu, tak bych se čerpadlem ani nechlubil. To je rychlejší nakýblovat než načerpat a ušetříte za fitko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 1.8.2007 8:38

Sudů mám 18, ale na jedno zalévání jich víc než jeden obvykle nevyprázdním.
  Zatímco Vy byste běhal od potoka s kýbly, mohu dělat během napouštění užitečnější věci.
   Zalévám zeleninu nejčastěji krátce po výsevu a přísadu. Pokud bych tak činil hadící s průtokem 10 litrů za vteřinu, mám pocit, že by mi uplavala. Asi to neumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.9 (?), 3.8.2007 21:15
Souhlasím s Vysloužilem - to je panečku zahradník.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83), 4.8.2007 11:55
Souhlasím s panem Vysloužilem, čerpadlo Malyš máme již řadu let a nedám na něj dopustit, tlak vody je tak akorát na zalévání ani silný ani slabý. Čerpadlo vždy po nějaké době přestane fungovat,ale při jeho pořizovací ceně není problém koupit nové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.130 (?), 5.9.2007 7:51
Dobrý den, má zkušenost s čerpadly na zálivku je taková. Mé první čerpadlo zn.rondela cena před 7 lety cca 2500 kč, byla vynikající. Potom jsem ho pujčil sousedovi a ten, jak už to tak bývá když něco pujčíte, ho pokazil. Koupil mi za něj čerpadlo malyš. Ze začátku jsem nebyl nijak moc nadšený, ale dneska ho mám už 7 let, a kromě jediné opravy, kterou jsem si udělal sám, tj. výměna gumové membrány(44 kč)jede a saje. Studnu mám hlubokou cca 15 m a hadic mám cca 40 m. Zalévám s ním tůje, zahrádku, valím vodu do sudů. Pokud by někdo chtěl, dám mu kontakt na jednu firmu z Olomouce, která náhr. díly posílá poštou. Tady u nás mi to nikdo prodat nechtěl, jedině to tam dát a opravit. A uznejte, že za díl bych dal 44+ 400 za práci a tak jsem si to opravil doma a v klidu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.178 (?), 21.5.2012 12:40

dobrý den, můžete mi prosím dát ten kontakt a poradit jak jste to rozebral? mně to čerpadlo už jen řve, ale nic nevytlačí. když jsem povolil ty 4 šrouby tak jsem to rozebral na dva díly, ale víc jsem se do toho nedostal... jak to mám rozebrat...???

děkuji moooooooc

Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.234 (?), 27.9.2007 7:54
18 sudů na zahradě pana Vysloužila je opravdu profi řešení, zvláště pro velké zahrady- viz jeho příspěvek. Tudy opravdu cesta nevede :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 54.3 (?), 11.6.2019 9:33

Také nemám nedůvěru  k výrobkům  z těchto  zemí,  ale Malyš  z Ukrajiny  mně vydržel  21 let,  od té  doby mám  již třetí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.234 (?), 27.9.2007 7:50
Mám stejný problém. Veškerá čerpadla je nutno oldsunou stranou, po sání z 9 m vám už skoro nic z nich nevyteče.  A to chci ještě automatickou závlahu. Tady už nezbývá než instalovat čerpadlo s injektorem, nebo ponorku s tlakovou nádobou. Mě se to bohužel asi kvůli vydatnosti studny nevyplatí. Mám to prostudovaný a vše odzkoušený, jen tu vodu jsem nevychytal :(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika