Automatická závlaha ve skleníku



Stránky: 1,  2,  3   
host - 34.2 (?) 
11.2.2010 10:27, zobrazeno: 37232x

Potřeboval bych udělat ve skleníku (6 x 2,5 m) automatickou závlahu na hadovky (2 rostliny) a papriky (20 rostlin). Na zahradu se dostanu 1-2x za týden, takže potřebuji nějakou automatiku, která se spustí ráno a večer. Jako zdroj vody bych mohl použít dvě 250 l nádrže nebo přívod městské vody.  Mohli byste mi poradit, jakou závlahu (kapkovou nebo průsakovou) a jaký materiál (např hodiny) by bylo dobré použít?

Děkuji předem za názory

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 254.13 (?), 13.2.2010 8:24

Používáte někdo k podobnému účelu startovací sadu Gardena?

Jaké máte zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 206.236 (?), 17.2.2010 12:32

Dobrý den, zkuste se na netu podívat na zavlažovací systém Tropf Blumat, mám s ním osobně dobré zkušenosti. green.house@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.2 (?), 17.2.2010 20:14

Nezlobte se, ale uvažuji jen o kapkové nebo průsakové závlaze.

Přesto děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.78 (?), 25.2.2010 5:54
Co se týče kapkové závlahy, tak na trhu je dostatek různých typů kapkovačů se se spony od 20 cm do 60 cm. Kapkovací potrubí ale potřebuje pro správnou činnost určitý vstupní tlak, v případě že použijete jako vodní zdroj vodovod, musíte mít v systému nainstalovánu zpětnou klapku a redukční ventil. Řízení závlahy zvládne spousta ovládacích jednotek. (např. 9001 na irimon.cz). Levnější alternativou je použití těch nádrží, pak si ale musíte změřit kolik vody dá kapkovač za hodinu při nízkém tlaku. A k tomu opět na ovládání 9001. Já osobně bych volil rozvodné potrubí 16 mm a do něj bych v místech kde jsou rostliny vložil kapkovač iDrop, nebo kapkovací jehly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.2 (?), 25.2.2010 13:56

Díky moc za názor. Velice by mi pomohlo, kdyby někdo nějakou takovou závlahu (ať už s hodinami nebo bez) měl a podělil se o názory.  Na netu jsem našel si celou sadu 90764 sada kapkové závlahy Claber. Když jsem se podíval na spotřebu kapkovačů 0,1-0,6 l/hod, tak by mi asi ani nevadilo, kdyby byla závlaha stále v provozu. Když si spočítám 0,1 x 20 rostlin x 24 hodin = 48 l/ den. To docela jde. Předpokládám, že závlahu nechám puštěnou jen v parném létě cca 30 dní. Takže výsledek by byl cca 1,5-2,5 m3.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 10.6.2012 9:08

Pro Honzu z jiné diskuze - Jakou vodu používáte do závlahy, já letos ještě závlahu neinstaloval ale po loňských zkušenostech vím že voda ze studny je moc studená. Uvažuji o nějaké nádobě umístěné zhruba ve dvoumetrové výšce a využít odstáté vody ze samospádem, nebo tlakovou nádobu napojenou na tlakovou vodu.

Díky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 82.179 (?), 10.6.2012 9:17

Mirku, i kdyby to byla voda z lednice tak by to přece bylo jedno wink jelikož k té rostlině to KAPE a cestou to ještě musí projít xx metrů hadicí, atd...

a kape to k rostlině na půdu, ne na stonek, je to vážně úplně jedno

to je jedna z výhod kapkové závlahy yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 10.6.2012 9:36

V tom s Vámi nebudu souhlasit protože voda dokáže prostor kam kape hodně ochladit a nemyslím si že zvláště ve skleníku, kde teploty dosahují vysokých hodnot, je to pro rostliny a jejich kořeny to "pravé ořechové". Voda sice prochází nějakým metrem hadice ale na "odražení" to nestačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 82.179 (?), 10.6.2012 9:41

dělám to tak už několik let a nikdy s tím nebyl sebemenší problém

stejně jako když na tu půdu po vypnutí zavlažování sáhnu tak je teplá

schválně tam dám 10 cm pod povrch digitální sondu a budu to sledovat, aspoň budu dělat něco zábavnějšího než furt mačkat ty mšice smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika