Automatická závlaha ve skleníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 191.172 (?) 
10.6.2012 9:34

No jen dejte bacha, aby se Vám ta voda moc neohřála.wink Já odpouštím i několik minut vodu z hadice, než vyteče ta horká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 82.179 (?), 10.6.2012 9:37

to bude přece ale stejný "problém" jako ta ledová voda... během kápnutí na půdu už bude mít zase normální teplotu wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 10.6.2012 9:43

Mám hadici krátkou a navíc vedenou v zemi, takže na "slunci" je asi tak metr, a tudíž řeším jen přísun studené vody ke kořenům rostlin. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.45 (?), 10.6.2012 10:02

Vyhoda kvapkovej zavlahy je, ze teplota vody sa rychle zmeni na teplotu zavlazovaneho miesta. Navyse, zavlazuje sa hlavne v noci, ked odpada problem s vysokou teplotou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 10.6.2012 10:14

Ve skleníku musím zavlažovat v létě (za slunečného počasí) skoro celý den, pokud se vrátím odpoledne z práce a není od rána zalito, tak rostliny vodu vycucnou velmi rychle a listy jsou svěšené jak uši kokršpaněla, listová plocha je značná. Částečně to letos eliminuji černou netkanou textilií ale i tak si nedovedu představit nezavlažovat přes den. Zem je zastíněna porostem takže se skoro neohřívá, a studená voda zem jen a jen ochlazuje. To je má zkušenost a proto taky hledám řešení jak dopravit rostlinám alespoň odstátou vodu. Melouny jdou s kořeny do hloubky ale papriky nebo okurky mají kořeny pod povrchem půdy a nevím zda se jim líbí že jim na "nohy" kape studená voda, mě by se to určitě nelíbilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
petraoz - (41) - 75.92 (?), 10.6.2012 10:32

Mám kapkovou závlahu od Gardeny se spínacími hodinami a tlakovým ventilem. Zalíváme 4x denně po 5 minutkách. Minulý rok jsme zalívali 2x denně po 15 minutách.

Je u toho na hadici nádoba, do které se nalévá tekuté hnojivo a při zalívání se to postupně vymývá.

Zatím rozdíl nevidím, uvidíme co bude dál.

Minulý rok jsme napočítali na 4 rostlinách okurek salátovek za celou sezonu 132 plodů.  Mám za to, že to pravidelné zalévání rostlinám svědčí a jestli je to normální výnosnost, tak mě při tom aspoň nechte. :)  :)  :)

Rajčata neřeším, protože ty se pěstovat učím a papriky? Z 18 rostlin jsem zavařila 40 sklenic paprik. Boční spotřebu nasyrovo jsem nepočítala.

Takže ve výsledku jsem ráda, že to automatické zalévání máme. A chlap je taky rád, že ho neženu každý den do skleníku. Ostatně z hrůzy, že bych ho do skleníku každý den hnala mi tu závlahu raději pořídil. :)  :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 17.6.2012 19:29

tak jsem provedl pokus s ochlazením během zavlažování

měřeno několik cm pod povrchem digitální sondou

na začátku byla teplota 21 stupňů, následně 30min kapková závlaha

1) při umístění sondy 5cm od místa dopadu kapek bylo ochlazení v podstatě NULOVÉ

2) při umístění sondy 3cm od místa dopadu kapek bylo ochlazení na 18 stupňů

3) při umístění sondy v podstatě do místa dopadu kapek bylo nejvyšší zaznamenané ochlazení na 16 stupňů

takže jak jsem předpokládal, nic dramatického

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 17.6.2012 22:27

A použitá voda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 17.6.2012 22:46

z hluboké studny, tj. skutečně hodně studená voda, tipuji tak kolem 8°

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 17.6.2012 22:58

Zítra budu instalovat závlahu a tak to taky poměřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika