Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na vašem místě bych vzal v úvahu ještě jiný aspekt - pokud budete stromy tímto způsobem zavlažovat, přizpůsobí tomu kořeny a stanou se na závlaze závislé. Pokud by z nějakého důvodu nastala situace, kdy zavlažovat přestanete (dojde voda ve studni, zákaz odebírání vody z řadu, nebudou finance na provozování, obnovu či údržbu systému), pak pravděpodobně stromy odejdou. Pokud bych tuto otázku řešil já, jako hobby pěstování v nepříznivých podmínkách bych asi nevytvořil intenzivní na mnoha vstupech závislý sad, ale snažil bych se vybudovat sad extenzivní, na semenáčových a sucho snášejících podnožích, který bude jakž takž fungovat i bez vody či (v případě osobních problémů) bez vaší neustálé péče. Já to totiž skutečně řešil, a stromy mi celkem dobře rostou na velmi suchém místě, které je navíc bez zdroje vody a elektřiny. V případě nutnosti (když je měsíc horko bez deště) se 3x otočím s nádrží a stromky pro jistotu pořádně proleju (jsou teprve 2leté), ale až vytvoří hluboké kořeny, obejdou se bez zálivky (jako jiné stromy v okolí).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika