Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý večer, pročetl jsem si toto fórum a potřeboval bych poradit. Chtěl bych příští rok realizovat "poloautomatické" zavlažování z 200l sudu nebo vice spojených sudů pouze samospádem, převýšení 1m, maximálně 1,5m, délka od sudu/ -ů na záhony na zahradě 50-200m, voda dešťová případně načerpaná studniční. Chtěl bych zavlažovat rajčata kolem 50ks (rozteč na netkané textilii používám 0,7m, na záhoně 1m), papriky asi 50ks (rozteč 0,5m), lilky asi 10ks po 0,5m, okurky asi 50ks po 0,4-0,5m, možná i brambory do 30m po 0,3m. Když to hrubě sečtu do 150m zavlažovací hadice s roztečí direk 0,3, 0,5 a 1m (našel jsem v Zahrádkáři nějakou firmu, která dodává hadici s labyrintem a dirkou uvnitř vždy na rozteči, no rozteče nemá všechny, které potřebuji). Moje představa je, že bych večer načerpal sud, spíše sudy a přes noc by to pracovalo samo samospádem. Případně při velkém suchu totéž brzy ráno než odjedu do práce. Slibuji si, že by mě to ušetřilo hodně času a námahy. Tlakovému čerpadlu se chci určitě vyhnout, tak jako napájení ze sítě v mé nepřítomnosti, možná v budoucnu nějaké hodiny s ventilem na baterie a nějaká čidla. Na zimu bych hadici svinul a uklidil. Je moje představa reálná, bude to fungovat nebo je to nesmysl? Poradíte více dodavatelů těchto hadic? Máte někdo zkušenost s podobnou závlahou, jak by to materálově vyšlo?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika