Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Popíšem situáciu. Studňa má hladinu 2m od konca rúry v studničnej šachte. Je vŕtaná 300-kou vrtákom a rúra má priemer 160. Vodný stĺpec má 16m. Pri prietoku 45l/min nastane pokles hladiny asi o 3m. Skúšal som aj 80l/min a nastávalo strhávanie častíc cez perforáciu. Z tohoto dôvodu nechcem dávať silnejšie čerpadlo, s vyšším tlakom a prietokom. Ponorku chcem umiestniť asi 1m od dna, pod perforáciu, teda bude asi 17m pod úrovňou odberu. Možno by stačilo aj samonasávacie čerpadlo, pokles hladiny pri danom prietoku je v pohode nad kritických 8m. Pre ponorku ešte nie som 100% rozhodnutý.

Čo sa týka tlakovej nádoby a tlaku v nej... Tých 6,5bar pre horný vypínací tlak sa mi zdá už veľa. Otázka na zamyslenie. Ak by som použil tlakovú nádobu, dochádzalo by vôbec ku kolísaniu tlaku? Čerpadlo by pravdepodobne pri spustenom zavlažovaní išlo bez cyklovania, teda tlak aj prietok by sa ustálil na určitej hodnote danej výkonom čerpadla. Alebo sa mýlim?

Závlahy som si predbežne rozkreslil a vychádza mi 6 sekcií vrátane kvapkovej závlahy.  Zatiaľ bez presného výpočtu potrebného prietoku. Použijem LDPE hadicu 1". Na závlahy použijem sprayové postrekovače, v jednej sekcii tiež rotačné postrekovače. Tlak predpokladám na úrovni 2,5-3bar. Teda tlaková spínač na nádobe by sa nastavil na rozsah cca 3-4,5bar. 

Sú moje závery správne?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika