Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

no neviem, ale 5 bar vo vodovodnej sustave je pekne dost. Asi aj neprakticky dost. Nikto nema rad aby po otvoreni kohutikov striekala voda ako o zivot.

Lenze na baterii mate 3/8 hadicky takze aj pri plnom otvoreni nedojde k vacsiemu poklesu ako 0.3bar. Kdezto pri zavlahovej trubke 3/4 to bude aj 1bar pri plnom odbere. Ak teda budete mat 1/2 col postrekovace na 3/4 trubke, nebudete mat na vystupe z postrekovaca planovanych 2.5bar ale iba cca. 1.8bar co bude mat za nasledok pokles dostreku o necely meter. Pri 45 alebo 180 stup. postrekovacoch to moze byt zanedbatelne ale pri tych co su nastavene na 360 to uz je sumarne cez 1.5metra. Z toho dovodu sa pre istotu pri planovani zavlahy s viacerymi postrekovacmi rata s urcitym prekrytim sa navzajom.

Vsetko zalezi na tom ako bude zavlaha naprojektovana. Preto sa priklanam k Standovmu nazoru, ze tazatel by mal vyberat radsej cerpadlo s vacsim vytlakom teda aj prietokom, co by mu umoznilo pri naslednom naplanovani zavlahy pouzit vacsie mnozstvo postrekovacov na jednej vetve a tym usetrit peniaze za dalsi el. ventil, instalacny material atd.

Bohuzial, ja mam v zahrade zabetonovane stare 1/2 trubky, takze klasicka zavlaha by musela ist na velky pocet vetiev co by neumerne zvysilo naklady na realizaciu. Preto som sa rozhodol ist radsej cestou jedneho plosneho postrekovaca a jeho dosah zvysil nastavenim tlaku v rozvode na max podla vyrobcu. System tak zavlazuje podstatne dlhsiu dobu ale kedze sa spina automaticky skoro rano nijak ma to netrapi. Jedna sa o postekovac Gardena OS140 kt. ma deklarovany dostrek 7.5m pri 2.5bar. podla skusenosti, ak je pripojeny na 1/2 col trubku, kazde zvysenie tlaku o 1bar znamena zvysenie dostreku o 0.5m na kazdu stranu. Ak sa vsak pripoji na 3/4 col trubku, kazdy 1bar zvysi dostrek o 1m na kazdu stranu. Pri tlaku 4bar sa stava uz limitujucim faktorom prietok a dalsie zvysovanie tlaku uz nema vyznam. Takze mam plochu 17x7,5m, v strede postrekovac ktoremu chybalo na kazdej strane 1m, zvysenim tlaku z 2.5 na 4bar pri odbere sa zvysil aj dostrek z 15m na cca. 18m co postacuje aj na vykrytie rohov.

PS: k tym tlakom vo vodovodnej sustave. 4.5bar v klude mam v panelaku na 2 posch a 6bar mam vo firme v BA stare mesto, tam uz musim mat aj redukcak (nastaveny na 4bar v klude)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika