Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Tak to už jsme u klasického systému hlídače hladiny, který máme na ponorném čerpadle. 3 kontakty - 1 pro hladinu min. - cca 0,5m nad čerpadlem, 2 pro hladinu sepnutí čerpadla - výška dle vydatnosti zdroje vody  a 3 společný. Napětí je střídavé  6V- z důvodu  zabránění elektrolýzy - rozklad vody el. proudem, ale stejnosměrným. Kontakty jsem umístil na "poliš" plastovými svorkami a 3 roky se už o to nestarám. Celé to stálo asi 800,-Kč.Čerpadlo je chráněné proti běhu naprázdno a obecně je to jedno kolik je vody ve studni. Ale já jsem to pochopil tak, že je snaha vědět průběžně kolik  vody je ve studni. To by bylo řešení p. Františka, pro mě ovšem bych si představoval mít tlakoměr u tlakového zásobníku, nebo někde v místnosti, ne na studni, což by ale také šlo udělat, pouze by to bylo o několik kolínek navíc, musím to promyslet. Toto má význam zejména v době sucha, jestli zásoba vody ve studni bude stačit  na zamýšlenou spotřebu. J.S.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika