Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám studnu a vody dost. Čidla na déšť ani na vlhkost v zemi nemám. Zahradu mám rodělenou na několik sektorů a zapínám to spínacími hodinami (v rozvaděči na din liště) pomocí elektromagnetických ventilů z vyřazených automatickýh praček. Když déle prší, snadno to na verandě v rovaděči vypnu a pak zase zapnu. V létě je lepší trochu přelít, než nechat zaschnout. Jednotlivé sektory jsou navržené tak, aby je čerpadlo vodárny akorát unapájelo bez vypínání. Každý sektor jede postupně 10 minut ráno a to samé večer. Systém trysek a kapačů je od Gardeny. Ten samý systém mi docela spolehlivě odhání nezvané rybychtivé kočky od jezírka, kolem kterého je závlaha řešená výhradně rozstřikem. Sepnou si to ty potvory samy tím, že aktivují několik pirosenzorů pokrývajících celou oblast. Neznám kočku, která se ráda sprchuje. Na jaře to jen překontroluju, zcela vyjímečně vyměním nějakou trysku zničenou během zimy (většinou se to rozšlápne pod sněhem), semtam nějakou pročistím drátkem a zase to celý rok maká. Jediné mínus této mikro závlahy je v tom, že na listech některých rostlin je trochu vidět usazený kamenec z vody. To ale rozpustí občasný déšť.
Zdraví Vás Ferda mravenec-práce všeho druhu.
PS.Je lepší trochu rozlít, než zapomenout vypít!

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika