Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zajímavé. To je ale trochu jiný popis, než jste uvedla včera. Nechci zpochybnit, že Vám to funguje, osobně bych takový postup použil v nouzi - v zálesáckých podmínkách - kde jiné suroviny nejsou. Nebo v případě, kde těsnost není úplně nezbytná. Např. mám sud postavený u záhonků, do něhož přečerpávám vodu ze zakopané soustavy sudů pod okapem. Sud na zalévání u záhonků, když trocha vyteče, nevadí. Do sofistikované soustavy nádrží bych opravovaný sud (ať už pryskyřicí, izolační páskou, lepidlem) nedal a radši volil nový. Cena prodávaných použitých sudů na dešťovou vodu je taková, že rentabilita sbírání smoly a její roztápění je velmi relativní.

P.s. Jako děcka jsme ze smrkové pryskyřice vyráběli pochodně.  Roztápěli jsme ji na ohni ve vojenských přilbách od Vermachtu. Mohu potvrdit, že když ta roztopená smola někam kápla, drželo to opravdu pevně, dokonce i na plastu. Po zchladnutí byla hmota tvrdá, ale poměrně křehká. Taky jsme si přivodili pár hodně bolestivých popálenin.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika