2 taktní čerpadlo - problém se startováním



host - 44.216 (?)
14.8.2018 22:07

Děkuji za radu, bohužel jsem nebyl úspěšný. Zatáhl jsem za šňuru snad 100x, komprese po vrácení svíčky stále extrémní. Jen bych ještě upřesnil problém - nastartovat lze a motor pak běží. Když ho vypnu, nezáleží na tom, jestli je při následném startu teplý nebo studený, pořád má velkou kompresi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 44.216 (?), 13.8.2018 13:26, zobrazeno: 1450x

Dobrý den,
vlastním čerpadlo z Mountfieldu. Loni se objevil problém při startování. Zvětšila se komprese až do té míry, že při zatažení za šňůru mě to div neutrhne prsty. Proto jsem odnesl čerpadlo do Mounftfieldu, kde přejímací technik problém potvrdil a čerpadlo přijal do opravy. Po čase se mě vrátilo s tím, že čerpadlu nic není a závada se neprojevila. Zkusil jsem nastartovat a skutečně - start byl hladký, bez sebemenších obtíží. Takže ve skutečnosti s tím něco museli dělat, protože samo se asi neopravilo. Pár měsíců jsem čerpadlo úspěšně používal až do teď, kdy se problém objevil znovu. Než půjdu znovu za „experty“ z Mountfieldu, tak bych chtěl požádat o radu, čím by mohl být problém způsoben a jak ho případně odstranit. Pokud odšroubuji svíčku, tahat za šňůru lze krásně lehce. Když sundám vzduchový filtr nebo i celý karburátor, nemá to na nic vliv.
Předem díky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.117 (?), 13.8.2018 21:55

Domnívám se, že máte totálně "ulitý" motor. Píst s kroužky je kapalinou- benzínem či olejem utěsněný a je možné, že kapalina je i ve válci a ten má extrémní kompresi. Zkusil bych zavřít benzin a bez svíčky protočit motor.Následně osadit svíčku a pustit benzin a startovat.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.216 (?), 14.8.2018 22:07

Děkuji za radu, bohužel jsem nebyl úspěšný. Zatáhl jsem za šňuru snad 100x, komprese po vrácení svíčky stále extrémní. Jen bych ještě upřesnil problém - nastartovat lze a motor pak běží. Když ho vypnu, nezáleží na tom, jestli je při následném startu teplý nebo studený, pořád má velkou kompresi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika