Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Děkuji Vám za zajímavou radu, asi bude řešením používat postupně Vámi uvedenou síru do půdy. Zelenou skalici rozhazuji na půdu každoročně na podzim, ale chloróza se přesto začátkem léta projeví. Půdní rozbor jsem si nechal rovněž laboratorně vyhodnotit na podzim, základní živiny jsou v normě, vápníku je dvojnásobné množství, pH v půdním roztoku je zásadité, musím najít o tom protokol, hodnotu si nepamatuji. Každým třetím rokem je pozemek vyhnojen uleželým kravským hnojem. Dříve jsem každoročně na podzim hnojil superfosátem, teď jsem ho vynechal, prý obsahuje Ca. Dále používám chlorid draselný a na jaře síran amonný v postupných třech dávkách, naposledy začátkem června. Srážkovou vodu rovněž zachytávám do menšího rezervoáru asi 5m3, dešťovku používám zejména jako zálivku ke kanadským borůvkám pěstovaných v kontejnerech v rašelině, v létě mě dešťovka tak tak stačí. Celková rozloha pozemku je 20 arů, bez vody vzhledem k letnímu suchu bych na tom byl velice špatně.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika