Zkušenost se zavařováním v automatickém hrnci



Stránky: 1,  2   
host - 119.228 (?) 
16.6.2015 7:54, zobrazeno: 11207x

Dobrý den,

Mám dotaz, nemáte někdo zkušennost s něčím takovým, jako je DOMO elektrický zavařovací hrnec nerezový s LCD? Nevypadá to až tak špatně a říkám si, že bych okolo toho nemusel pořád skákat.

Díky


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 16.6.2015 8:07

Největší výhodou jsou automaty, kdy minutka začne odpočítávat až po dosažení nastavené teploty. Pokud to ještě zapípá při vypínání minutkou, pak můžete dosáhnout té nejlepší kvality co domácí podmínky umožňují (rychlé ochlazení = lepší přirozená barva zavařenin, kompotů a okurek)  To je pak větší komfort než zavařování v pečící troubě. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.126 (?), 16.6.2015 8:49

Mám tento hrnec ale bez minutky což je jediný jeho nedostatek, když jsem ho pořizoval tak z minutkou ještě nebyly.Vyzkoušel jsem zavařovat vším možným a toto je jediná volba.Trouba žádná sláva náročný na energii.A dyž mám 2-3skleničky tak mikrovlnka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 16.6.2015 12:24

Používám hrnec i s minutovníkem už řadu let a výhrady k němu nemám. Obsah je zahřátý rychleji než hrnec na sporáku a řekl bych i s menšími ztrátami tepla kolem hrnce. Jistou nevýhodou je, že nemá chlazení a nelze celý obsah vyjmout z vody jako u běžného zavařováku. Ale vodu lze vypustit a při troše opatrnosti nahradit chladnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.11 (?), 8.8.2015 20:53

Doma si v tomto "hrnci" můžete i vařit pivo!! Příprava sladiny a chmelovar. Poté se mladina zcedí, ochladí, zakvasí a v jiné nádobě nechá kvast... vše lze najít např. zde nebo zde.

O odšťavňovači zde již někde byla řeč (nástavec na odšťavnění jako zvl. přídavek)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 1.10.2016 20:45

Některé s displejem neumí 100°, alespoň tak to vyčetla máti z návodu u Silvercrestu (Lidl). Vzhledem k tomu, že nezavařovala maso asi 10 let, jí to může být jedno.

Největší výhoda pro starší hospodyni je pohodlný přístup do hrnce na židli, nebo na zemi. Ze zavařovacího hrnce na sporáku už velmi těžko vyndavala sklenice a na stěhování hrnce s vodou potřebovala výpomoc.

Já mám mechanickou minutku i termostat. Vzhledem k velikosti používáme hrnec i k míchání čalamády, předvaření červené řepy a přípravě dýňového kompotu. To by v klasickém pozinku asi nebylo to pravé. A při teplotě 100°dělám maso dvojí sterilací.

Snad to někomu pomůže při rozhodování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.190 (?), 28.6.2019 8:45
Mám tento hrnec od roku 2016. Tedy 1 rok po zaruce. Začal mě zlobit a nějak si nevím rady. Nastavim 99st. 70 min a spustí start. Minutnik odpocitava. Za chvíli se hrnec vypne (úplně zhasne)za par sec se rozsvítí je tam 85 st. a místo 70 min je tam 30.Musim to ručně znovu nastavit na teplotu a spustit.Tak to dělá až do finální nastavené teploty 99 st. Kdybych u toho neseděl tak se to nikdy neohreje. Pak to zapipa a funguje to přesně celých 70min a udržuje 99st. Nevíte co by stim mohlo být?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 28.6.2019 16:08

Bez měření jen odhad - buď špatné kondenzátory ve zdroji elektroniky, nebo špatný spoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 28.6.2019 16:39

Už z principu sto stupňů nedosáhnete, v místních podmínkách voda vře při cca 98°C  cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 28.6.2019 22:57

Přesně tedy uvádím, že nastavení na displeji končí 90°.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika