Víčka na rajském protlaku hned po zavaření vypouklá nahoru



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 134.210 (?) 
30.8.2021 6:47

Problém vidím v príliš naplnených pohároch /sklenicích/. Pod viečkom musí ostať asi 2 cm voľné, obsah sa varom dvíha a dostane sa pod viečko. Lepšie je zavárať ochutený pretlak, ocot, soľ,cukor, to všetko konzervuje. A hlavne po naplnení pohárov utrieť vrch papierovou utierkou namočenou v alkohole. Po sterilizácii poklepkáme na viečko nechtom, dobre zasterilizované majú vysoký tón, tie nezavreté nízky, hlboký. Tie treba otvoriť, vyčistiť vrch fľaše aj viečko, znovu zavrieť a dať do mikrovlnky na 15 sekúnd, keď treba opakovane, viackrát, /podľa veľkosti pohára/ ale len po 15 sekundách,  /hrozí vytlačenie obsahu /pokiaľ nepočujeme vysoký tón na viečku. Ja tak robím veľa rokov a nikdy sa mi nič nepokazí. Tie vypuklé viečka pri správnej sterilizácii sa musia do pol hodiny preliačiť smerom dolu, počujeme pukanie a vyskúšame poklepom či sú zavreté.

Nech sa vám darí, je mi ľúto vašej práce aj surovín, verím že nabudúce sa vám to podarí Emília.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 134.210 (?), 30.8.2021 7:12

PS:  Tie viečka pri vložení do mikrovlnky aj pri klasickej sterilizácii musia byť dotiahnuté!  Ja zaváram viac ako 40 rokov a moja skúsenosť je opačná ako u niektorých diskutujúcich. Poháre zavriem, dotiahnem, dám sterilizovať a v ž d y urobím skúšku nechtom, tie ktoré nemajú vysoký tón, otvorím, vyčistím, prípadne vymením viečko, a idú do mikrovlnky po 15 sek. kolkokrát treba, až kým nepočujem vysoký tón.  To je môj zlepšovák na uľahčenie zavárania, to robím aj pri lekvároch a ostatných zaváraninách. Nič sa mi nikdy nepokazí. Poháre do mikrovlnky dávam       p o    j e d n o m,  je to veľmi rýchle a odskúšané všetkými mojimi susedmi a známymi.

 Emília.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika