zásilková zahradnictví



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?)
1.8.2010 23:30

Dámy, kde tedy ted objednat sazenice jahod? Já je mám letos už špatný a řádné sazenice nenarostly...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 27.8.2007 20:24
Mám pozitívne skúsenosti. Opakovane.
Stačí sa telefonicky dohodnúť, na písomnej objednávke ani netrvali.
Sadenice boli kvalitné, koreňový systém mali dobrý. Ujali sa mi všetky.
(Ak si dobre pamätám, tak mali o niečo vyššie poštovné a balné, ale nie som si istý.)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 70.254 (?), 23.9.2007 19:24
Se Sempra Turnov mám taky velice dobré zkušenosti, jestli chcete jahody, tak jedině odtamtud.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.8 (?), 23.9.2007 19:40
Naprostý souhlas. V Turnově jsou přímo šlechtitelé a udržovatelé odrůd - sotva někde jinde mají důkladnější kontrolu kvality než tam. Jsou možná trochu dražší než nekteří jiní, ale zato opavdu spolehliví - sadba bude kvalitní, zdravá. Taky už jinde nekupuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.16 (?), 13.12.2007 11:36

také jsem si objednala vloni sazenice dvou odrůd (KORONA, DITA). ale úplnou spokojenost nevyslovuji. všechny se chytly, rostly, plodily (některé keříky více, jiné méně bez závislosti na odrůdě), ALE: jednak mně přišlo, že chuťově nebyly jahody dobré. postrádaly tu specifickou jahodovou vůni i chuť, na kterou jsem byla zvyklá od "svých" jahod, dokonce některé byly i jakoby lehce nahořklé. netuším samozřejmě, jestli to může být odrůdou, rokem - počasím či čím, ale stejnou zkušenost jsem udělala s jahodami - plody koupenými (2005) přímo v jahodárně na zavaření. také byly jakoby bez chuti, úplně jiné než moje staré jahody. ty jsem totálně zlikvidovala právě po loňské úrodě, neboť byly chyceny plísní a sazenice z nich mi připadaly jakoby "zparchantělé". to byl důvod objednávky od Sempry. jahody jsem samozřejmě sázela na jiné stanoviště, než kde byly ty likvidované. a za druhé po odplození některé sazenice jakoby zkadeřavěly. listy byly hodně přisedlé a prostě kadeřavé. z nich jsem tedy nové sazenice nedělala, ale i ty nové letošní už jsou některé kadeřavé. nemá s tím někdo z vás zkušenost a neví příčinu - jak chutě tak kadeřavosti. děkuji za odpověď. eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.163 (?), 29.7.2009 20:57

Jahody od nich kupuju už několik let a jsou v nich opravdu super.Letos jsem je měla prvním rokem(myšleno po opakovaném cyklu výměn) a koupila jsem tři nebo čtyři druhy, další nový jsem dostala dárkem a rodily hned hodně.A chuťové to byla paráda, ještě teď tam sem tam nějaká jahoda je.Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.17 (?), 4.5.2010 20:08

Sempra? Už nikdy více! Neochota, samolibost, z 20 ks jahod se ujala sotv a polovina. A co víc? Objednala jsem si jahody klasické a stáleplodící. Bez jakéhokoliv upozornění, že stáleplodící jahody nejsou již k mání, jsem obdržela balíček polosuchých klasických jahod. Takže jedna jahoda s poštovným mi vyšla na 25 Kč. SŽ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.10 (?), 1.8.2010 22:58

Dopadla jsem se Semprou stejně jako Vy, už jsem to tu psala v sekci o jahodách. Nechápu, jak může mít někdo takovou drzost poslat po třech měsících bez oznámení balík, jehož objednávku jsem zrušila. Bohužel spálila jsem se, bylo mně líto rostlin a víc jak polovina se jich neujala. Teď mám objednané kosatce a nevím, jak to na poště dopadne. Jejich vinou tam zůstaly viset přes víkend, takže budou v balíku 6. den. Za rámeček si to ale nedají, co jim tam zítra řeknu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 1.8.2010 23:30

Dámy, kde tedy ted objednat sazenice jahod? Já je mám letos už špatný a řádné sazenice nenarostly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 2.8.2010 0:00

ja jsem si jahody objednavala pres net s polska...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.10 (?), 15.8.2010 1:24

Zdravím,

těžko říct, pro jakou firmu se rozhodnout. Co člověk, to jiná zkušenost. Po Turnovu jsem objednala frigo sadbu z Vraňan. Rostliny poslali silné, zdravé, hodně plodily. Zatímco tyto jsou momentálně jak řepy, tak jahodníky z Turnova se pořád nemůžou vzpamatovat a pořádně růst. Za pár let objednám zase z Vraňan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika