Zahradnictví v Rakousku u Vídně



Stránky: 1,  2   
Jarda od Brna - (1) - 155.235 (?) 
9.4.2018 8:53, zobrazeno: 7568x

Tuto sobotu se chystáme autobusem na výlet po zahradnictvích a zahradních centrech do Rakouska. Pojedeme z Brna přes Mikulov do Vídně. O některých zahradních gardencentrech jako Starkl a Bella Flora ve Vídni víme. Pokud znáte něco dalšího prosím o informaci. Někde tam má být i školka kde množí asiminu PAW PAW a jedlé velkoplodé dříny, nevíte nědko víc? Pěkný den Děkuji Jarda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 244.99 (?), 9.4.2018 9:08

Před Vídní odbočte doprava do Tullnu, zahradnictví Praskac. Je to to nejlepší, co jsem v Rakouku viděl. Má i eshop.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.235 (?), 9.4.2018 12:06

Děkuji. Díval jsem se do mapy, Tulln je kousek od Vídně a do Brna by se dalo odtud vrátit přes Znojmo. Na e-shop se podívám, máte nějaké zkušenosti? Pěkné odpoledne Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 244.99 (?), 9.4.2018 13:05

Na eshop se vždy jen podívám, co mají a pro kytku si zajedu, jsem rovněž z Brna.

Velikost rostlin je asi dvojnásobná proti tomu, co se prodává u nás, ale cena bohužel taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.198 (?), 10.4.2018 6:28

Pěkný kytky a cena, no něco málo pokud to moc chci tak asi koupím (nesmím chtít, ale všechno), utěšuji se tím, že máme malé příjmy a ceny jsou takové jaké jsou. Navíc jsem byl v týdnu u Brabce a levně tam nebylo ani náhodou. Skoda, že se nikdo neozval na tu asiminu a velkoplodý dřín, má to být někde celkem blízko u našich hranic.. Pokud by někdo chtěl jet s námi tuto o sobotu po rakouských zahradnictvích máme ještě pár míst volných - trasa Brno, Mikulov, Vídeň,Tulln, Znojmo, Brno. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 244.99 (?), 10.4.2018 8:15

Dříny a asiminu mají kousek od hranic Školky Schreiber, Poysdorf.

Má rovněž WWW stránky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.235 (?), 10.4.2018 8:55

Pane Jančo, děkuji za informace, díval jsem se na stránky, kromě běžných ovocných stromků jsou tam mandloně, jedlé kaštany, oškeruše, kiwi, dříny, moruše, vinnou révu, dělají i kurzy řezu. Mají e-shop s cenami. A hlavně je to kousek za hranicemi. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 244.99 (?), 17.4.2018 11:26

Tak jak dopald váš sobotní výlet, co jste kde viděli a nakoupili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.198 (?), 18.4.2018 22:13

Dobrý večer, zájezd nám dopadl perfektně. Navštívili jsme zahradnictví ve Vídni ve čtvrti Kagran a Starkla a Praskace v Tullnu,. Všude plno perfektních rostlin, ale také hodně nakupujících rakušáků. Ve Vídni jsme v botanické zahradě navštívili burzu, kde sazenice a další rostliny prodávali i menší pěstitelé a amatéři a to včetně kuriozit. Hodně nás tlačil čas, víc se toho nezvládlo. Něco málo jsme i koupili, sazenice lilků, venkovní orchideje,  trvalky, koření, citrusy, vavřín... Asiminy byly bohužel hodně vyprodané a zbytek tak kolem 30cm, aktinidie zbytek toho co asi loni neprodali, nevybral jsem si, čkal jsem víc, podivám se po zahradnictvích v Brně. Děkuji za podněty. V květnu 18.-21. mají být ve skleníku Schoenbrunn Citrusové dny-kdyby někdo jel přidal bych se, dostali jsme leták na burze v Botanické zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.50 (?), 28.8.2018 6:43

Neplánujete někdo tento víkend podívat se na Zahradnický veletrh v Tullnu v Rakousku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika