Zahradnictví Najmanovi



Stránky: 1,  2,  3   
host - 201.151 (?) 
5.10.2009 12:08, zobrazeno: 44065x

Teď mi přišel (bez předchozího upozornění) balík od Najmanových a jsem trochu v šoku. Rostliny opravdu miniaturní, částečně zaschlé, některé bez označení (přestože jsem v objednávce výslovně napsala, že žádám označení každé rostliny). Některé okrasné trávy jsou dokonce částečně ostřihané!! Teď na podzim! Tak toto zahradnictví tedy už nikdy!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 144.178 (?), 5.10.2009 16:54

Musím reagovat.Od najmanů beru již čtyři roky.Pravda, rostliny chodí malinkaté, pár fousků, ale ted jsou obrovské, zdravé-mám jich kolem tří set.Ostříhání na podzim trávám, které sázíte, nevadí.Stejně by jste měla nadzemní část zkrátit. A značení-nemáte tam několik trav stejného druhu? Pak je cedulka pouze od jedné.Pevně věřím, že se přidá někdo, kdo trávám rozumí a bude spravedlivější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 6.10.2009 0:18

Také se musím Najmanových zastat, jsem s nimi velmi spokojená, i mé kamarádky (objednáváme si vždy najednou už po několikáté). Rostlinky jsou sice malé (proto i malá cena), ale dobře zakořeněné a po umístění na záhon čile rostou. Pokud jsou teď v zásilce některé proschlé, myslím si, že nemusíte mít obavy - vždyť je už podzim a trvalky většinou zatahují. Navíc mají i méně běžné odrůdy. Mohu jejich e-shop pouze doporučit.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 201.151 (?), 6.10.2009 11:30

Bohužel dodané azalky Knapp hill mají dokonce padlí.

Objednávala jsem teď i u Krulichových, u zahradnictví Petro a u pana Basíka a jednoznačně je tohle nejhorší výsledek. Asi jsem měla smůlu.:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.10 (?), 3.2.2011 9:01

Musím reagovat, kdyby jste si pořádně přečetla úvod při otevření stánek, tak přímo na Azalky Knapp hill tam upozorňují, že jediná nevýhoda je, že je napadá padlí, takže se musí 2x do roka ošetřit nějakým postřikem. Já jich mám asi přes 20ks a jsem s nimi velice spokokjená, objednávám u nich pravidelně a upřímě za takovou cenu byste asi težko sehnala už dospělé jedince... sama jsem viděla v několika zahradnictví jak veliké sazenice jsou a za jakou cenu... tak nevěšte hlavu, kdyby byly veliké, tak by Vás to tak netěšilo... takhle se můžete aspoň dívat a kochat se jak rostou...:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.12 (?), 7.10.2009 12:15

Nemohu nezareagovat. Beru od Najmanových již hodně let. Pravda je, že sice rostlinky jsou možná menší, ale nikdy se mi nestalo, že by odešly. Jejich kvalita je výborná na rozdíl od jiných zahradnických center či hypermarketů. Tam sice možná zakoupíte pomalu "mutanty, ale v hodně případech se mi stalo, že ty rostliny odejdou docela brzy. Bodejď by ne, když jsou pěstovány někde na Islandu a podobně a sem šokově (letecky) přepraveny. Vydrží pár dní či týdnů a finito. Najmanovi mají vše odchováno v našich klimatických podmínkách, takže druhým rokem naroste a kvete vše jak má, pokud se o ně dobře postaráte. A další velké plus jsou naprosto bezkonkurenční ceny. Možná to chce jen trošku trpělivosti a dát těm rostlinkám šanci, aby se předvedly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.17 (?), 26.2.2010 9:07

Mé zkušenosti se sazenicemi od Najmanových jsou poze kladné. Sazenice jsou sice malé, ale ta kvalita tam určitě je. Nestalo se mi, že by sazenice nazekořenila a nebo dokonce vymrzla.Především jejich vřesy nemají chybu.Během roku krásně narostly, přestože jak píšete měly pár fousů.Mohu všem pouze doporučit. Vřesy, které jsem zakoupila v OBI byly sice krásně narostlé, ale to bylo pouze na oko, po výsadbě neudělaly vůbec nic a skončily na kompostu. Pěkně drahá výsadba!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.216 (?), 3.3.2010 21:46

Mám od Najmanových několik azalek a rododendronů sazenice byly sice malé ale velice levné, po pěti letech jsou z nich krásné keře mám radost z každého poupěte.Není to pro ty kteří chtějí mít zahradu hned vzrostlou a hotovou . Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.166 (?), 26.4.2010 16:02

Musím reagovat, již několikrát jsem si já i moje kamarádky kupovaly rostlinky u Najmanových. Vše mi nádherně roste, azalky a rododendrony jsou po dvou letech úžasné. Bez chorob a zdravé. Zrovna dnes mi došla zásilka, perfektně zabalená, označený každý květináček, provhčené, nemám jedinou námitku.V jednom z příspěvků někdo vynášel zahradnictví Petro.Je super, krásné skleníky, milión druhů všeho možného. Nakoupila jsem si plnokvěté, převislé muškáty. Nádherné barvy, velké rostliny, ale křehké a málo kvetoucí.Ani přihnojováním a stálou péčí nebyly podle mých představ.Jasný důkaz, že to není o velikosti, ale o tom, kde byly pěstované.         A to se týká rostlinek ze zahradnictví Najmanová, pěstované v našich podmínkách a k mojí spokojenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.162 (?), 26.4.2010 19:00

Musím také reagovat, protože rostlinky kupuji již několik let, rostou a jsem s nimi spokojená. Souhlasím s ostatními ohlasy, rostlinky jsou sice malé, ale to odpovídá ceně a kdo si počká, ten se dočká, narostly krásné rododendrony, azalky,okrasné keře, jedličnany...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika